Aktualizováno 4.10.2021

Proluka Smetanovo náměstí

Město Ostrava nabídla k prodeji lukrativní pozemek o rozloze 635 m2 v centru města na nároží Smetanova náměstí a Vojanovy ulice, jemuž územní plán stanovuje smíšený způsob využití, tedy například pro objekty bydlení a občanské vybavenosti. Nová zástavba by měla doplnit městskou strukturu celé lokality a vytvořit kvalitní uliční prostor. Atraktivitu nabízené proluky zvyšuje přímý dosah městské hromadné dopravy a kulturní a společenský život v okolí, například nedaleké Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo loutek nebo akce sousedního areálu Černá louka.

Původní zástavba na ulici Vojanova byla na konci roku 2020 zbourána. Po odstranění původní nevzhledné stavby vznikla v místě nová lukrativní parcela, na jejímž místě by měl v budoucnu vyrůst plnohodnotný objekt hodný umístění v centru města, v bezprostřední blízkosti vznikajících univerzit i rezidence Nové Lauby.

 

vizualizace bytového domu Vojanova

V květnu 2020 rozhodlo město o záměru pozemky prodat a vyhlásilo výzvu k podávání nabídek.

Na jednání Zastupitelstva města 19. května schválili zastupitelé prodej pozemku společnosti PROMET GROUP, která v této atraktivní lokalitě ve spolupráci s kanceláří Petr Lichnovský, architektonická kancelář s.r.o. postaví moderní objekt s byty a s funkčními prostory pro služby a obchody v prvním nadzemním podlaží.

Dům by měl být hotov zhruba v polovině roku 2025.

Zdroj: Vizualizace – Promet Group a architektonická kancelář Petr Lichnovský

 

 

 

 

FOTOGALERIE