Přeskočit na obsah
635
m2 pozemek
2020
zbourána původní stavba
Lukrativní v centru města na nároží Smetanova náměstí a Vojanovy ulice, kterou od města odkoupila firma PROMET GROUP, aby zde postavila moderní objekt s byty a s funkčními prostory pro služby a obchody v prvním nadzemním podlaží.

Město Ostrava nabídla k prodeji lukrativní pozemek o rozloze 635 m2 v centru města na nároží Smetanova náměstí a Vojanovy ulice, jemuž územní plán stanovuje smíšený způsob využití, tedy například pro objekty bydlení a občanské vybavenosti. Nová zástavba by měla doplnit městskou strukturu celé lokality a vytvořit kvalitní uliční prostor. Atraktivitu nabízené proluky zvyšuje přímý dosah městské hromadné dopravy a kulturní a společenský život v okolí, například nedaleké Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo loutek nebo akce sousedního areálu Černá louka.

Původní zástavba na ulici Vojanova byla na konci roku 2020 zbourána. Po odstranění původní nevzhledné stavby vznikla v místě nová lukrativní parcela, na jejímž místě by měl v budoucnu vyrůst plnohodnotný objekt hodný umístění v centru města, v bezprostřední blízkosti vznikajících univerzit i rezidence Nové Lauby.

V květnu 2020 rozhodlo město o záměru pozemky prodat a vyhlásilo výzvu k podávání nabídek.

Na jednání Zastupitelstva města 19. května 2021 schválili zastupitelé prodej pozemku společnosti PROMET GROUP, která v této atraktivní lokalitě ve spolupráci s kanceláří Petr Lichnovský, architektonická kancelář s.r.o. postaví moderní objekt s byty a s funkčními prostory pro služby a obchody v prvním nadzemním podlaží. V dalších stupních projektové dokumentace pokračuje soukromý investor, společnost Promet Group a.s. Probíhá komunikace s městem.

Dům by měl být hotov zhruba v polovině roku 2025.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2019 Příprava ikona I
2024 Realizace ikona I
2025 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava původní vlastník
  • Promet Group a.s. soukromý investor

Garanti

  • Břetislav Riger náměstek pro investice, dopravu a dopravně správní činnosti

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/proluka-smetanovo-namesti