FAJNOVA MAPA

Kde se Ostraváci cítí fajnově? Kde naopak ne? A které místo ve městě by se mělo nejvíce rozvíjet? Na to jsme se vás ptali prostřednictvím pocitové mapy. Její on-line verzi vyplnilo celkem 1 230 jedinečných uživatelů, kteří do mapy zaznamenali rekordních 15 295 pocitů! Ptali jsme se vás ale také přímo v ulicích. Všechny vaše pocity a vzkazy jsme si zaznamenali a provedli jejich pečlivou analýzu.

FAJNOVY DOTAZNÍK

Zajímali jsme se, jak se vám v Ostravě žije a co je pro vás důležité. Je to doprava, životní prostředí nebo kvalitní bydlení? Prostřednictvím on-line dotazníku se vyjádřilo téměř 7 000 z vás, a to během pouhých 17 dnů! Výsledky průzkumu nám pomohly určit hlavní oblasti a témata, které Ostraváky pálí nejvíc, a na kterých musíme do budoucna zapracovat.

FAJNOVA KÁVA

Kam by měla směřovat budoucnost Ostravy? Jaké jsou její největší výzvy a problémy? A jaké naopak příležitosti? S kým jiným probrat tato témata než s primátorem města! U fajnové kávy jsme diskutovali na celkem třech místech v Ostravě – v centru, na Jihu a v Porubě.

FAJNOVA PROCHÁZKA

Zavřete oči a představte si centrum za 10 let. U Masarykova náměstí stojí nový bytový dům, Havlíčkovo nábřeží pulzuje městským životem a u Karolíny roste mrakodrap. I tak může vypadat Ostrava. Abychom vám naši vizi blíže představili, vyrazili jsme s vámi do ostravských ulic. Popovídat jste si mohli s městskými architekty i s primátorem města.

FAJNOVE DISKUZE VE ŠKOLÁCH

I děti by při plánování města měly mít svůj hlas. Právě pro budoucí generace město totiž tvoříme. Jak by si Ostravu ideálně představovaly? Kromě zeleně, čistoty nebo dopravy školáky trápí třeba dostatek hřišť a sportovišť nebo dostupnost bezplatného wifi připojení. Své představy mohli školáci probrat se starostou městského obvodu nebo zástupcem města.

FAJNOVA SOUTĚŽ PRO DĚTI

Nakresli, kolážuj, vyšij, vytvoř – tak znělo zadání soutěže, kterou jsme uspořádali pro ty nejmenší. Žáci měli za úkol vytvořit svou představu ideálního města, ve kterém by chtěli žít. Zkrátka to, jak vidí Ostravu za 7 let. Zaslané výtvory jsme vystavili na ostravské radnici, ti nejlepší pak získali cenu přímo z rukou primátora města.

FAJNOVINY

Jak vznikal ostravský strategický plán? Jak si město stojí v porovnání s ostatními evropskými městy? A co si o Ostravě myslí sami Ostraváci? To jste se mohli dočíst ve fajnOVinách –⁠ magazínu se všemi aktuálními informacemi na jenom místě. FajnOViny byly k dispozici v kavárnách, klubech i na pobočkách ostravských informačních center.