Fajnovy projekt

Je něco, co vám v Ostravě chybí? Máte nápad na zajímavý projekt? Napište nám to! Stačí, když jej popíšete do našeho připraveného formuláře. Každý nápad pečlivě posoudíme a pokud uspěje, může se stát součástí nového plánu pro období 2023-2030.

Tvoříme prostor

Jste aktivní občan nebo nestátní nezisková instituce? Chybí vám něco ve vašem blízkém okolí? Máte skvělý nápad, který by stálo za to zrealizovat? Díky dotačnímu programu Tvoříme PROSTOR máte nyní možnost uskutečnit své projekty a pomoci dotvořit veřejné prostranství podle svých představ. Ulice, náměstí, parky, chodníky i zeleň, která neslouží pouze jednotlivci, ale široké veřejnosti, je prostor pro realizaci vašeho projektu!

SOUSEDSTVÍ!!!

Bydlíte na Dubině? Pak máte jedinečnou příležitost získat až 10 tisíc na jakoukoliv sousedskou aktivitu, kterou si sami připravíte a zorganizujete. V programu SOUSEDSTVÍ!!! můžete získat příspěvek například na zaplacení pronájmu, občerstvení, nářadí nebo materiálu. Naším cílem je podporovat místních komunity a jejich vzájemné sousedské vztahy.

Participativní rozpočty

Participativní rozpočty v Ostravě fungují ve třech městských obvodech – Ostrava-Jih, Ostrava-Poruba a Moravská Ostrava a Přívoz. Pokud máte zajímavý nápad na projekt, který vám v obvodu chybí, můžete ho do programu přihlásit. O tom, který z projektů se nakonec zrealizuje rozhodují obyvatelé ve veřejném hlasování. Zapojit se mohou nejen obyvatelé, kteří v obvodu žijí, ale i ti, kteří do místa dojíždějí, například za prací nebo studiem.

Aplikace čistáOVA

Je třeba opravit chodník, dětské hřiště nebo nahlásit černou skládku? Díky webové aplikaci čistáOVA můžete jednoduchým způsobem nahlásit závady a nedostatky kdekoliv ve městě. Aplikaci není nutné stahovat, své podněty můžete zasílat přímo skrz webové stránky prostřednictvím počítače, tabletu nebo mobilního telefonu.