Aktualizováno 8.12.2021

Malá rozvojová zóna Ostrava-Mošnov

2020
Záměr
2021
Příprava
»
2023
Realizace
2026
Dokončeno

Bývalá Malá rozvojová zóna – nyní Panattoni park Ostrava Airport je území o rozloze 38,57 hektaru v katastrálním území Mošnov. Je umístěno mezi obcemi Mošnov, Petřvald a mezinárodním letištěm Leoše Janáčka Ostrava.

Popis projektu

Pozemky Malé rozvojové zóny v Mošnově prodalo město Ostrava společnosti Panattoni za 286 milionů korun bez DPH na konci roku 2020. Rozhodli o tom ostravští zastupitelé na prosincovém zasedání, když vybírali ze dvou předložených nabídek. Vítězný mezinárodní developer by měl lokalitu využít k výstavbě průmyslového parku určeného jak pro standardní provozy distribuce a lehké výroby, tak pro provozy IT, R&D, e-commerce, které splňují současný trend digitalizace a s ním související automatizaci výroby.

Společnost na pozemcích postaví novou halu s administrativním, sociálním a technickým zázemím. Hala by měla být rozdělena do tří částí a po obvodu areálu bude vysázena izolační zeleň. V nových provozech najde zaměstnání kvalifikovaná pracovní síla z celého Ostravska, investor se zavázal vytvořit minimálně 207 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou, celkově pak 1932 pracovních pozic.

Mapa Mošnov

Dopravní dostupnost

Hlavními přednostmi zóny, která se nachází přibližně 25 kilometrů od centra Ostravy, je přímé napojení na dálnici, sousedství mezinárodního letiště, napojení na městskou i regionální hromadnou dopravu, kvalifikovaná pracovní síla v blízkém okolí i silné průmyslové a vědecko-technické zázemí. Zpracována je studie napojení zóny na kolejové vedení.

Rozvojová zóna v médiích

 

FOTOGALERIE