Přeskočit na obsah
115,5 tis.
m² plocha haly
1 932
pracovních míst
207
pracovních míst s přidanou hodnotou
2026
termín dokončení
Bývalá Malá rozvojová zóna, nyní Panattoni park Ostrava Airport, je území o rozloze 38,57 hektarů v katastrálním území Mošnov. Je umístěno mezi obcemi Mošnov, Petřvald a mezinárodním letištěm Leoše Janáčka Ostrava.

Pozemky Malé rozvojové zóny v Mošnově prodalo město Ostrava společnosti Panattoni za 286 milionů korun bez DPH na konci roku 2020. Rozhodli o tom ostravští zastupitelé na prosincovém zasedání, když vybírali ze dvou předložených nabídek. Vítězný mezinárodní developer lokalitu využije k výstavbě průmyslového parku určeného jak pro standardní provozy distribuce a lehké výroby, tak pro provozy IT, R&D, e-commerce, které splňují současný trend digitalizace a s ním související automatizaci výroby.

O projektu

Společnost na pozemcích postaví novou halu s administrativním, sociálním a technickým zázemím o celkové pronajímatelné ploše 115 500 m². Hala by měla být rozdělena do tří částí a po obvodu areálu bude vysázena izolační zeleň. V nových provozech najde zaměstnání kvalifikovaná pracovní síla z celého Ostravska, investor se zavázal vytvořit minimálně 207 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou, celkově pak 1 932 pracovních pozic. Po dokončení bude stavba držitelem certifikace BREEAM Excellent.

Bylo zpracováno posouzení vlivu stavby na životní prostředí EIA, připravuje se podání žádosti o územní rozhodnutí. Plánovaný termín dokončení je v roce 2027.

Hlavními přednostmi zóny, která se nachází přibližně 25 kilometrů od centra Ostravy, je přímé napojení na dálnici, sousedství mezinárodního letiště, napojení na městskou i regionální hromadnou dopravu, kvalifikovaná pracovní síla v blízkém okolí i silné průmyslové a vědecko-technické zázemí. Zpracována je studie napojení zóny na kolejové vedení. 

Více k projektu na investinostrava.cz

Projekt v médiích

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2020 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2023 Realizace ikona I
2027 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • Panattoni Czech Republic Development

Garanti

  • Hana Tichánková náměstkyně pro strategický rozvoj, územní plánování a stavební řád
  • Panattoni Czech Republic Development

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/mala-rozvojova-zona-ostrava-mosnov