Aktualizováno 3.6.2022

Malá rozvojová zóna Ostrava-Mošnov

Strategický projekt
2020
Záměr
2021
Příprava
»
2023
Realizace
2026
Dokončeno

Bývalá Malá rozvojová zóna – nyní Panattoni park Ostrava Airport je území o rozloze 38,57 hektaru v katastrálním území Mošnov. Je umístěno mezi obcemi Mošnov, Petřvald a mezinárodním letištěm Leoše Janáčka Ostrava.

Popis projektu

Pozemky Malé rozvojové zóny v Mošnově prodalo město Ostrava společnosti Panattoni za 286 milionů korun bez DPH na konci roku 2020. Rozhodli o tom ostravští zastupitelé na prosincovém zasedání, když vybírali ze dvou předložených nabídek. Vítězný mezinárodní developer by měl lokalitu využít k výstavbě průmyslového parku určeného jak pro standardní provozy distribuce a lehké výroby, tak pro provozy IT, R&D, e-commerce, které splňují současný trend digitalizace a s ním související automatizaci výroby.

Společnost na pozemcích postaví novou halu s administrativním, sociálním a technickým zázemím o celkové pronajímatelné ploše 115 500 m2. Hala by měla být rozdělena do tří částí a po obvodu areálu bude vysázena izolační zeleň. V nových provozech najde zaměstnání kvalifikovaná pracovní síla z celého Ostravska, investor se zavázal vytvořit minimálně 207 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou, celkově pak 1932 pracovních pozic. Po dokončení bude stavba držitelem certifikace BREEAM Excellent.

Bylo zpracováno posouzení vlivu stavby na životní prostředí EIA, připravuje se podání žádosti o územní rozhodnutí. Plánovaný termín dokončení je v roce 2026.

Dopravní dostupnost

Hlavními přednostmi zóny, která se nachází přibližně 25 kilometrů od centra Ostravy, je přímé napojení na dálnici, sousedství mezinárodního letiště, napojení na městskou i regionální hromadnou dopravu, kvalifikovaná pracovní síla v blízkém okolí i silné průmyslové a vědecko-technické zázemí. Zpracována je studie napojení zóny na kolejové vedení.

Rozvojová zóna v médiích

 

FOTOGALERIE