Přeskočit na obsah
Díky celkové rekonstrukci domova pro seniory spojené s vybudováním nástavby a přístavby nové části objektu se budovy stane nejmodernější pobytové zařízení pro seniory v Ostravě.

Práce byly zahájeny v letních měsících roku 2022 a měly by trvat přibližně dva roky. Po rekonstrukci nabídne nový domov 254 klientům. Rozpočtové náklady se blíží půl miliardě korun bez DPH.

V rámci rekonstrukce bude vybudována nástavba objektu A s rozsáhlou střešní terasou a rovněž nové terasy pro všechna patra objektů B a C. Její součástí je výměna všech rozvodů sítí (voda, kanalizace, elektro, slaboproud, osvětlení).

Mezi dalšími chystanými zlepšeními jsou například nový stravovací a prádelenský provoz, zvětšení podlahové plochy pokojů, buňkový systém sociálních zařízení vždy pro dvě bytové jednotky.

Vestavěny budou moderní centrální koupelny na každém patře, nový společenský sál a multifunkční místnost, dodána bude i nová trafostanice. Objekt i střecha budovy budou kvalitně zatepleny a celý objekt bude energeticky optimalizován.

Klienti se mohou těšit i na nové situační řešení zahrady s pergolami, vodním prvkem, zvýšenými záhony a veškeré nové vybavení pokojů, pracoven, společenských prostor a celého interiéru objektu.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2021 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava

Garanti

  • Hana Tichánková náměstkyně pro strategický rozvoj, územní plánování a stavební řád

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/rekonstrukce-pristavba-a-nastavba-domova-korytko