Přeskočit na obsah
V Ostravě dojde k výstavbě interaktivního muzea městské hromadné dopravy. V červnu 2018 byla vyhlášena veřejná zakázka, v soutěži o ideový návrh byl vybrán návrh zahraničního studia BWM Architekten z Vídně.

Ostrava se dočká nového dopravního muzea. Původní záměr počítal s umístěním v areálu stávajících budov trojhalí v prostoru hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze. V současné době, v souvislosti s urbanistickou studií (více ZDE), se zvažuje jeho případný přesun do jiné, vhodnější lokality.

O projektu

V muzeu budou k vidění historické tramvaje, autobusy a trolejbusy ve vlastnictví Dopravního podniku Ostrava (např. tato historická vozidla). V roce 2017 město Ostrava uzavřelo smlouvu k demolici objektů L, M, N, Q1 a Q2 v bývalém průmyslovém areálu na ulici Wattova v Ostravě-Přívoze dle projektové dokumentace bouracích prací, kterou zpracovala Architektonická kancelář ARKOS, s.r.o.. 

V červnu 2018 byla vyhlášena nová veřejná zakázka a v soutěži o ideový návrh byl vybrán návrh zahraničního studia BWM Architekten z Vídně. Další stupeň projektové dokumentace bude řešen, jakmile se stabilizuje umístění navazujících staveb.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2020 Příprava ikona I
2025 Realizace ikona I
2028 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • Studio BWM Architekten ideový návrh

Garanti

  • Břetislav Riger náměstek pro investice, dopravu a dopravně správní činnosti

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/ostravske-muzeum-dopravy