Přeskočit na obsah

V Hrabové je v ulici Na Rovince je v realizaci stavba nové cyklostezky, která propojí stávající trasy pro cyklisty v průmyslové zóně mezi stávajícím ukončením cyklotrasy P v Hrabové u ulice Podnikatelské a ulice Krmelínské. Nový úsek zvýší bezpečnost, cyklisté už nebudou nuceni využívat komunikace s velkým podílem kamionové dopravy, po nichž v současnosti jezdí zejména zaměstnanci z přilehlých průmyslových závodů, ale i místní obyvatelé.

Nový úsek bude dlouhý 1 570 metrů, široký většinou 2,5 metru, v místě s vyšší intenzitou chodců 4 metry, protože stezka bude dělená na část pro pěší a cyklisty. Stavba nijak nenaruší krajinu.

Cyklistickou stezku podle projektu společnosti HaskoningDHV Czech Republic zhotoví vítěz veřejné zakázky, kterým je společnost Jankostav s.r.o. Cena nového úseku by se měla pohybovat kolem 10 milionů korun. Součástí stavby bude úprava chodníků, vozovky a manipulačních ploch, sítí a vegetace. Budou se bourat některé protihlukové stěny a stavět nové v jiných místech, vystavěny případně přeloženy budou sloupy veřejného osvětlení. Práce byly zahájeny v roce 2021, v provozu by měla být cyklostezka o rok později.

Postavit novou cyklistickou stezku umožnil také společensky odpovědný přístup společnosti Tesco, která městu poskytla nezbytné pozemky za velmi výhodných podmínek. Odhadovaná tržní cena pozemků o rozloze 1123 m2 by byla 3,99 milionu korun, po dohodě město zaplatí společnosti Tesco jednorázově 3 tisíce korun za nájem pozemku po dobu výstavby. Společnost Tesco zároveň umožní městu postavit cyklostezku na jejich pozemku.

„Jsme rádi, že stavba nové cyklostezky se blíží už ke své samotné realizaci a již brzy jí budou moci využívat všichni cyklisté. Snažíme se dlouhodobě podporovat lokální komunity a spolupracovat s místní samosprávou a vítáme každou příležitost, jak podpořit dění v regionu. Toto je krásný příklad, jak může taková spolupráce vypadat,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

Tento úsek navazuje na již dokončený projekt cyklostezky ul. Želivského, Na Rovince.

Umístění projektu

Seznam projektů

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava
 • Statutární město Ostrava, městský obvod Hrabová
 • Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava-Jih

Garanti

 • Hana Tichánková náměstkyně pro strategický rozvoj, územní plánování a stavební řád
 • Milan Slíva starosta městského obvodu Hrabová
 • Martin Bednář starosta městského obvodu Ostrava-Jih

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/cyklisticke-reseni-ulice-na-rovince