Přeskočit na obsah

V Ostravě-Petřkovicích vznikne nový park. Lokalita řešeného území leží na frekventovaném místě, kde ze všech stran obklopena zástavbou. I proto má tento park potenciál stát se klíčovým komunikačním prvkem na trase Centrum – Landek. Navrhované řešení parku vhodně doplňuje systém pěších tras v obci. Hlavní trasa parku je bezbariérová a vhodná pro cyklisty a matky s kočárky, další trasy parku jsou doplňkové a zkracují vzdálenosti mezi částmi obce.

Východní část parcely je pojata v duchu piknikové zahrady, oproti severní části, kde zas dominuje sadová výsadba. Sadem vede pěší cestička vysypaná dřevěnou. Mezi stromy budou nevysečené zóny a uprostřed nich budou umístěny hmyzí hotely. Tyto místa jsou vhodné pro posezení v trávě s knihou nebo piknikovým košem.

Navržen byl jeden větší rybník s přírodními břehy pokrytými kameny a rákosím. Chybět nebude ani Bike park, vedle kterého bude zakopána retenční nádrž na dešťovou vodu, která bude sbíraná z bike parku a okolních zpevněných ploch a bude zajišťovat doplňování odpařené vody do rybníků.

Vizualizace/studie: Ing.arch.Ondřej Turoň

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/petrkovicky-park