Aktualizováno 8.12.2021

Bytový dům na ulici Janáčkova

Strategický projekt
2015
Záměr
2017
Příprava
2019
Realizace
2021
Dokončeno

Na ulici Janáčkově v centru města vyrostl sedmipodlažní bytový dům. Realizace stavby byla započata v září 2019 (bylo předáno staveniště) a dokončena byla v červnu 2021. Dům s 26 nájemními jednotkami vybudoval vítěz veřejné zakázky, společnost Bystroň Group, za cenu 71,8 milionu korun s DPH. Autorem projektové dokumentace je ostravská společnost KOHL Architekti s.r.o. Projekt převzalo město Ostrava od centrálního obvodu.

K dispozici je celkem 26 nájemních jednotek o různých velikostech:

  • 1 jednotka s dispozicí 4+KK (100 m2)
  • 4 jednotky s dispozicí 3+KK (92 m2)
  • 21 jednotek s dispozicí 2+KK (45 – 85 m2).

Vnitřní prostory domu jsou děleny na bytovou část umístěnou ve 2. až 6.NP a technické prostory v parteru objektu s parkovacími stáními a skladovacími kójemi-sklepy pro každou bytovou jednotku. Dům je částečně podsklepen s technickými prostory. Na zpevněné ploše ve dvoře se nachází 16 parkovacích míst.

Dům vychází z původní blokové zástavby, která je vymezena ulicemi Janáčkova – Pobialova a je koncipován jako rohový.

Dům již byl dokončen a na konci května 2021 došlo ke spuštění procesu pronájmu. Zájemci naleznou více informací na webu: byty.ostrava.cz.

Stávající ulice Masná, která v tuto chvíli vede od ulice Kolejní po Stodolní, by měla pokračovat až k ulici Janáčkova a obsluhovat nové objekty, které do budoucna dotvoří stávající městskou zástavbu. Ulici doplní parkovací místa pro návštěvníky. Ze západní strany ji bude lemovat veřejné prostranství galerie PLATO. Návrh prodloužení ulice je součástí regulačních podmínek pro zástavbu  bytového domu Janáčkova a Masná i projektu regenerace areálu bývalých jatek.

Bytový dům na ulici Janáčkově není jediným projektem výstavby či rekonstrukce rezidenčního objektu. Město Ostrava realizuje či zrealizovala řadu dalších:

Bytový dům na ulici Janáčkově v médiích