Aktualizováno 19.8.2020

Bytový dům na ulici Janáčkově

2017
Záměr
2018
Příprava
2019
Realizace
»
2021
Dokončeno

Na ulici Janáčkově v centru města vyroste sedmipodlažní bytový dům. Realizace stavby byla započata (koncem září 2019 bylo předáno staveniště) a podle smlouvy bude trvat 81 týdnů. Dokončena by měla být v červnu 2021. Dům s 26 nájemními jednotkami vybuduje vítěz veřejné zakázky, společnost Bystroň Group, za cenu 71,8 milionu korun s DPH. Projekt převzalo město Ostrava od centrálního obvodu.

K dispozici bude celkem 26 nájemních jednotek o různých velikostech:

  • 1 jednotka s dispozicí 4+KK (100 m2)
  • 4 jednotky s dispozicí 3+KK(92 m2)
  • 21 jednotek s dispozicí 2+KK (45 – 85 m2).

Na zpevněné ploše ve dvoře bude 16 parkovacích míst. Autorem projektové dokumentace je ostravská společnost KOHL Architekti s.r.o. Na samotné realizaci se podílí vítěz veřejné zakázky, firma Bystroň Group.

Stávající ulice Masná, která v tuto chvíli vede od ulice Kolejní po Stodolní, by měla pokračovat až k ulici Janáčkova a obsluhovat nové objekty, které do budoucna dotvoří stávající městskou zástavbu. Ulici doplní parkovací místa pro návštěvníky. Ze západní strany ji bude lemovat veřejné prostranství galerie PLATO. Návrh prodloužení ulice je součástí regulačních podmínek pro zástavbu  bytového domu Janáčkova a Masná i projektu regenerace areálu bývalých jatek.

Bytový dům na ulici Janáčkově není jediným projektem výstavby či rekonstrukce rezidenčního objektu. Město Ostrava realizuje či zrealizovala řadu dalších:

Bytový dům na ulici Janáčkově v médiích

Bytový dům na ulici Janáčkově - vizualizace přístavby ze strany městských Jatek

Vizualizace KOHL Architekti

Bytový dům na ulici Janáčkově - vizualizace nové přístavby z ulice Janáčkovy

Vizualizace KOHL Architekti

 

Bytový dům na ulici Janáčkově - vizualizace interiéru budoucího obývacího pokoje

Vizualizace KOHL Architekti

 

FOTOGALERIE