Přeskočit na obsah
3
obchodní jednotky
11
bytů
51,2
mil. korun
2020
dokončení
Bytový dům se nachází na pozemku katastrálního území Moravská Ostrava a Přívoz. Jedná se o čtyřpodlažní, podsklepený objekt na nároží ulic Střelniční a Pivovarská v městské památkové zóně. Plánováná rekonstrukce se dotkne téměř celého objektu s ohledem na zachování hodnotných historických prvků.

Po rekonstrukci v domě vznikly 3 obchodní jednotky v přízemí, 4 bytové jednotky (dispozice 2+kk) v druhém podlaží, 4 bytové jednotky (dispozice 2+kk) v třetím podlaží a ve čtvrtém podlaží se nachází 1 bytová jednotka (dispozice 2+kk) a 2 bytové jednotky (dispozice 4+1) převýšené do podkroví s vlastní terasou. Celkem tedy 11 bytových jednotek. V 1.PP se nachází sklepní kóje, kolárna-kočárkárna, kotelna a převýšená obchodní jednotka z 1.NP.

V objektu byl navržen výtah. Vertikální propojení obchodního prostoru v parteru s 1.PP bylo vyřešeno vybudováním nového samostatného schodiště. V objektu byly provedeny nové rozvody instalací a instalačních jader. Při rekonstrukci byla snaha o maximální zachování hodnotných historických prvků (štuky ve vstupní hale v přízemí, schodiště včetně kovového zábradlí, původní interiérové dveře v obložkových zárubních). Fasáda byla provedena v kombinaci hladké a strukturované omítky v jednom odstínu. V podkroví byly nově vybudovány střešní terasy a osazena střešní okna.

Průběh rekonstrukce

Realizace v roce 2018 byla ukončena z důvodu insolvenčního řízení na zhotovitele. V roce 2019 byla aktualizována projektová dokumentace a nový výběr dodavatele. Zahájení staveních prací se uskutečnilo v září 2019. Rekonstrukce byla dokončena na podzim 2020.

Byty jsou aktuálně v nabídce k pronájmu, správcem objektu je městská společnost Černá louka, s.r.o. Více informací o aktuální dostupnosti bytů na stránkách městských bytů.

Celkové náklady projektu činily 51 204 733 Kč.

Projektant: ATELIÉR 38 s.r.o., Zhotovitel: INTOZA s.r.o.

Katastrální situační výkres

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2015 Záměr ikona I
2016 Příprava ikona I
2019 Realizace ikona I
2020 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • ATELIÉR 38 s.r.o. architektonický návrh

Garanti

  • Břetislav Riger náměstek pro investice, dopravu a dopravně správní činnosti

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/rekonstrukce-objektu-strelnicni