Aktualizováno 7.6.2022

Estetizace a výměna městského mobiliáře

Strategický projekt
2018
Záměr
2019
Příprava
2021
Realizace
»
2025
Dokončeno

Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava město realizovalo projekt „Estetizace a výměna městského mobiliáře“. Projekt řeší postupnou výměnu prvků městského mobiliáře podle současného standardu estetizace veřejného prostoru ve vyspělých evropských městech.

V rámci pilotního projektu došlo k úpravě tramvajové zastávky Důl Jindřich a Kotva, a to na základě architektonické studie, která řeší konkrétní design zastávek a návrh jednotného vizuálního stylu přístřešků a mobiliáře MHD. Zastávky byly doplněny o nové přístřešky, zábradlí, koše, lavičky a panely o odjezdech. Cílem projektu je nejen vytvořit nový standard estetizace městského mobiliáře, ale také zajistit cestujícím větší komfort a pohodlí. Pokud budou k novému vizuálnímu stylu zastávek pozitivní ohlasy veřejnosti a schválí jej i rada města, budou v tomto stylu postupně rekonstruovány i další zastávky; nový vizuální styl se tak stane standardem typickým pro Ostravu.

Připravena je také výměna přístřešku na tramvajových zastávkách Hrabůvka kostel, Poliklinika, A. Poledníka, Třebovice a výměna přístřešku na trolejbusových zastávkách Nová radnice, Hornická poliklinika, Vozovna trolejbusů a Husův sad.

Architektonickou studii ve spolupráci s DPO zpracoval odbor územního plánování a stavebního řádu města. Zpracovatelem byla pověřená firma MAF.

Rekonstrukce zastávky Kotva byla dokončena v dubnu 2021 a zastávky Důl Jindřich v září 2021.

Ostrava chystá obměnu zastávek, sjednotí mobiliář a vypíše výběrové řízení pro desítky míst