Přeskočit na obsah
Projekt město realizuje ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a jeho prostřednictvím řeší postupnou výměnu městského mobiliáře, který by měl odpovídat nárokům na estetizace veřejného prostoru ve vyspělých evropských městech.

V rámci pilotního projektu došlo k úpravě tramvajové zastávky Důl Jindřich a Kotva, a to na základě architektonické studie, která řeší konkrétní design zastávek a návrh jednotného vizuálního stylu přístřešků a mobiliáře MHD. Zastávky byly doplněny o nové přístřešky, zábradlí, koše, lavičky a panely o odjezdech. Cílem projektu je nejen vytvořit nový standard estetizace městského mobiliáře, ale také zajistit cestujícím větší komfort a pohodlí. Pokud budou k novému vizuálnímu stylu zastávek pozitivní ohlasy veřejnosti a schválí jej i rada města, budou v tomto stylu postupně rekonstruovány i další zastávky; nový vizuální styl se tak stane standardem typickým pro Ostravu. 

Připravena je také výměna přístřešku na tramvajových zastávkách Hrabůvka kostel, Poliklinika, A. Poledníka, Třebovice a výměna přístřešku na trolejbusových zastávkách Nová radnice, Hornická poliklinika, Vozovna trolejbusů a Husův sad.

Architektonickou studii ve spolupráci s DPO zpracoval odbor územního plánování a stavebního řádu města. Zpracovatelem byla pověřená firma MAF. Rekonstrukce zastávky Kotva byla dokončena v dubnu 2021 a zastávky Důl Jindřich v září 2021.

Projekt v médiích

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2018 Záměr ikona I
2019 Příprava ikona I
2021 Realizace ikona I
2025 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Dopravní podnik Ostrava

Garanti

  • Zuzana Bajgarová náměstkyně primátora pro oblast územního plánování a stavebního řádu

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/estetizace-a-vymena-mestskeho-mobiliare