Publikováno 24.4.2017

Bikesharing Ostrava

Ostravou na kole

Město Ostrava a především stále více jeho obyvatel vnímá cyklistickou dopravu jako rychlou a ekologickou formu individuální dopravy, kterou mohou využít i běžní návštěvníci. Na začátku projektu byla provedena anketa, která potvrdila zájem obyvatel Ostravy o systém sdílených kol. Na projektu město spolupracuje  s odborníky na cyklodopravu, zástupci městských obvodů a také například se spolkem Ostravounakole. Všichni zapojení poskytují své zkušenosti a doporučení.

V roce 2018 v Ostravě provozovala službu bikesharing firma Rekola.
V roce 2019 vyhrála zakázku na provoz služby bikesharing firma Next Bike Česká republika.

Registrace a stojany 

CYKLISTICKÉ TRASY V OSTRAVĚ

Od 15. dubna 2019 jezdíme v Ostravě na modro-šedých kolech od společnosti Next bike Česká republika. V minulém roce byl bikesharing veřejností přijat velmi pozitivně. Ostravané si celkem vypůjčili kolo 16tis. krát a celkově ujeli 130 tis. km. V letošním roce se kola rozšířila do dalších 7 obvodů s celkovým počtem 210 stanic. V provozu budou kola do 15. prosince 2019.
Moravská Ostrava a Přívoz
Ostrava – Poruba
Ostrava – Jih
Mariánské Hory a Hulváky
Slezská Ostrava
Vítkovice
Hošťálkovice
Petřkovice

Cena do 15 minut je zdarma a hradí ji město Ostrava, poté zaplatíte 20 korun za prvním 45 minut a dalších 20 korun každou další půlhodinu. Při registraci je nutné provést platbu v hodnotě 50 Kč, která vám bude připsána na váš účet.

Jak půjčit a vrátit kolo? Velmi jednoduché.

 

 


FOTOGALERIE

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin