Publikováno: 14.08.2020

Zájem o bikesharing v Ostravě roste!

Sdílená kola v Ostravě fungují od roku 2018 a od začátku minulého roku tuto službu úspěšně provozuje společnost next bike Czech Republic s.r.o. V září bude vyhlášeno výběrové řízení na provozovatele sdílených kol pro příští rok, ale ještě předtím chceme znát názory uživatelů a to, co by na této službě rádi změnili nebo vylepšili. Zajímá nás, jak jsou se sdílenými koly ve městě spokojeni, které stanice nejčastěji nebo nejraději využívají a kde jim naopak stanice a možnost zapůjčení/vrácení kola chybí.

Novinky roku 2020

V letošním roce došlo k rozšíření systému z loňských 600 na 900 kol a stojany s koly jsou nově k dispozici v celkem 15 obvodech, oproti loňskému roku, kdy byl systém v provozu pouze v 10 obvodech. Novinkou je také napojení ostravské sítě stanic na další města, nově funguje také v Hlučíně a Vřesině.

V Ostravě máme aktuálně téměř 51 tisíc uživatelů bikesharingu a jejich zájem o kola stále roste. Zatím si uživatelé letos půjčili sdílené kolo v 407 773 případech a do dnešního dne ujeli přes půl miliónu kilometrů. O kola byl největší zájem v červenci, provozovatel zaznamenal rekord 96 336 výpůjček. Mezi obvody v počtech výpůjček vede mezi městskými obvody stále Poruba, druhá je Moravská Ostrava a Přívoz a třetí je Jih. Nejvyužívanější stanicí v celé Ostravě je Karolina. V Porubě jsou nejfrekventovanější dvě stanoviště, a to na Hlavní třídě a také stanice u zastávky MHD Telekomunikační škola. V centrálním obvodu si lidé vedle Karoliny nejčastěji půjčují kola u u vchodu do Komenského sadů poblíž Nové radnice, v Ostravě-Jihu pak vede stanice na ulici Kotlářova, u MHD v ulici Svornosti a v ulici Cholevova.

Dotazník spokojenosti

V krátkém dotazníku jsme připravili několik otázek, které nám pomohou současný systém bikesharingu a síť stanic vylepšit a nastavit podmínky pro výběr poskytovale této služby i pro příští rok.

 

 

Další příspěvky