Přeskočit na obsah
V prostoru bývalého výběhu klokanů (přiléhajícího k Pavilonu Tanganika) byla v roce 2022 dokončena nová expozice pro gibony a kriticky ohrožené makaky lví. Díky projektu došlo k vybudování nových venkovních výběhů včetně nových chovných pavilonů.

Nový venkovní výběh pro makaky lví zásadně zlepšil podmínky pro jejich chov. Výběh je řešen formou průhledného oplocení s vloženými skleněnými stěnami, které zajišťují lepší výhled a bližší kontakt návštěvníků se zvířaty. Nové chodníky a stezky mezi vzrostlou zelení nově návštěvníkům umožní výhled podél celého výběhu.

V těsném sousedství expozice makaků byl vybudován pavilon pro gibony. Tato nová expozice představuje primáty v jejich přirozeném prostředí přírodního výběhu se vzrostlou zelení. Návštěvníci mohou na venkovní výběh shlížet z vyvýšených vyhlídek a vyhlídkového chodníku. Pro zvýšení atraktivity byli do výběhu umístěni i kopytníci z oblasti přirozeného výskytu gibonů.

Realizace projektu byla zahájena v roce 2020 a dokončena na jaře 2022. Zhotovitelem stavby byla společnost Geosan Group.

Výše nákladů na realizaci: 127 mil. Kč

                                               

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2018 Příprava ikona I
2020 Realizace ikona I
2022 Dokončeno ikona I

Partneři projektu

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava

Garanti

  • Hana Tichánková náměstkyně pro strategický rozvoj, územní plánování a stavební řád

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/zoo-ostrava-expozice-makaku-lvich-gibonu-a-kopytniku