Publikováno: 22.06.2022

První část modernizace sportovního areálu Poruba je dokončena!

Sportovní areál Poruba, bývalý areál VOKD, se po letech chátrání dočkal kompletní rekonstrukce, jejíž první část jsme letos zdárně dokončili. Vzniklo první certifikované hřiště s umělou trávou a lajnováním pro americký fotbal, které už využívá tým Ostrava Steelers.
Areál nabízí zajímavé parametry – fotbalové hřiště o rozloze 62 x 100 metrů, hřiště pro americký fotbal o výměře 48,74 x 106,8 metrů a celkovou plochu 7 820 m². Umělý povrch III. generace, koberec z monofilní čočky doplněný o pískový a granulátový vsyp, splňující parametry Fotbalové asociace ČR pro utkání do úrovně MSFL. Povrch je nalajnován jak pro fotbal, tak pro americký fotbal. Jsou zde umístěny branky, střídačka i kamerová plošina. Taktéž osvětlení naplňuje nejmodernější parametry. Sportoviště využívají fotbalisté 1. FC Poruba a zmiňovaní hráči amerického fotbalu ISMM Ostrava Steelers. Je ale určeno rovněž pro výuku tělesné výchovy i pro širokou veřejnost.
V únoru letošního roku  odstartovala II. etapa rekonstrukce. Práce budou probíhat do roku 2023. Jde o náročnější etapu, zahrnující rekonstrukci a výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy s tribunou pro 1 000 diváků, atletického 400 m oválu s technickými sektory, tréninkového travnatého hřiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem i workoutového a dětského hřiště.

Další příspěvky