Přeskočit na obsah
Tylův sad, nacházející se v blízkosti Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, projde celkovou revitalizací a úpravou. Návrh nového moderního a přírodě blízkého parku byl zpracován v návaznosti na potřeby občanů a studentů OU. Park bude doplněn o nový mobiliář, pěší trasy i zeleň. 

V rámci úprav dojde k odstranění nevyužívaných asfaltových povrchů a jejich nahrazení novými mlatovými a dlážděnými chodníky. Srážkové vody ze zpevněných ploch budou svedeny do mrtvého ramene s přelivovou vpustí a zaústěním zpět do kanalizace. V centrálním prostoru parku bude vybudovaná nová zpevněná plocha určená k setkávání občanů. Zároveň může sloužit jako prostor pro výuku studentů. Celý sad bude doplněn o nové veřejné osvětlení a mobiliář. Při výběru nových laviček a košů byl kladen důraz na jednoduchou údržbu, robustnost a nadčasovou estetiku. V centrálním prostoru pak bude umístěno decentní bodové osvětlení.

V sadu dojde k vykácení provozně nebezpečných dřevin a odstranění nevzhledné keřové zeleně. Stávající perspektivní zeleň bude v maximální míře zachována. Celý sad bude doplněn o vhodnou parkovou zeleň (stromy, keře a živé ploty), nebudou chybět ani trvalkové záhony a luční louky.

Autorem projektu je Ateliér38. Předpokládaná cena revitalizace sadu je 15,9 milionů korun s DPH. Úpravy začaly na konci srpna 2023 a měly by být hotovy do konce března 2024.

Dokumenty ke stažení

Další informace

Podpořeno Norskem prostřednictvím Norských fondů

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2020 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2023 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Partneři projektu

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava
 • Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava
 • ATELIER 38 s.r.o. architektonický návrh

Garanti

 • Aleš Boháč náměstek pro oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce s městskými obvody
 • Richard Vereš starosta městského obvodu Slezská Ostrava

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/tyluv-sad