Aktualizováno 8.9.2022

Rozvoj lokality u Planetária Ostrava

Strategický projekt

Planetárium Ostrava nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií. Planetárium je součástí Hornicko-geologické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava. Jeho jedinečnost spočívá v moderních technologiích, které jsou využívány k zobrazení dokonalé hvězdné oblohy, k letům do vesmíru nebo jako tzv. sférické kino. Rozvoj areálu Planetária i jeho okolí, včetně dostupnosti je pro atraktivní provoz důležitý.

Do rozvoje lokality Planetária jsou zapojeny projekty města i univerzity. Ve stavu přípravy projektové dokumentace je stavba nového objektu v areálu Planetária s pracovním názvem „MOON“. Realizace je závislá na získání vhodných finančních prostředků. Stejně tak jako dostavba cyklostezky Q, rozšíření parkoviště, zlepšení přístupové komunikace, vybudování smyčky pro autobusy a zatraktivnění lesoparku v lokalitě kolem Planetária.

Stavba MOON

Dle Strategického záměru VŠB-TUO 2021 – 2027 je v přípravě úprava plochy v prostoru Planetária, které bude rozšířeno o objekt s názvem „Moon“. Ten spolu s Planetáriem vytvoří unikátní komplex, který zviditelní nejen Hornicko-geologickou fakultu, ale stane se díky své jedinečnosti dominantou celé univerzity. Vznikne moderní vzdělávací centrum s gastronomickými službami pro návštěvníky areálu. Návrh stavby „Moon“ je již zpracován, jeho autorem je Ateliér Simona Group.

Závlek cyklostezky Q by měl být dokončen do roku 2024.

V rámci zatraktivnění okolí Planetária byl v lesoparku v roce 2019 dokončen Oherův okruh, který slouží všem běžeckým nadšencům.

 

FOTOGALERIE