Přeskočit na obsah
Jedná se o aktivitu v rámci rodinné politiky města Ostravy FAJNA RODINA, která by měla usnadnit rodičům s dětmi orientaci při hledání zařízení, kde je „rodina vítána“ a poznat tato místa na první pohled.

V rámci projektu byla v pilotní fázi vytipována místa v Ostravě, která jsou svým přístupem a vybavením vstřícná k rodinám s dětmi. Osloveni byli odborníci v online světě Google a Seznam, proto, aby se místa stala viditelná právě tam. Mělo by se jednat o kavárny, herny, restaurace, rodinná a mateřská centra.  V druhé fázi pak budou přidány další instituce a atraktivity, jež na první pohled poznáte podle nálepky „Místo přátelské rodině“, kterou budou označeny.

Jaké jsou společné znaky „míst přátelských rodině“?

Vybavením se samozřejmě budou lišit v závislosti na typu jednotlivých zařízení a jejich primárním zaměření.  Podmínkou nicméně je, aby splňovali alespoň 3 kritéria, např.: místo disponuje dětským koutkem, hřištěm či jinou zábavou určenou přímo dětem, nabízí zázemí pro přebalení dítěte, přístup k tekoucí vodě a toaletě zdarma a ideálně je vybaveno bezbariérovým vstupem, který umožní příchod s kočárkem.

Další z bodů je např. možnost diskrétního nakojení dítěte v případě, že o to bude maminka stát.  Zejména u kaváren a restaurací patří mezi kritéria také to, zda je k dispozici dětská jídelní židlička, případně jídla vhodná pro děti – např. v podobě dětského menu, venkovní hřiště či hrací koutek, nebo nabídka dětského (rodinného) zvýhodnění.

Do výběru „míst přátelských k rodině“ se můžete zapojit i Vy a pomoci tak síť rozšířit. Pokud znáte místo či zařízení, které by si dle vašeho názoru tuto nálepku zasloužilo, budeme rádi za vaše podněty.

Pošlete nám svůj tip na místo přátelské rodině!

Jak místo přátelské rodině poznám?

1)      SEZNAM MÍST PŘÁTELSKÝCH RODINĚ

2)      Na internetu po zadání v mapy.cz nebo ve vyhledávači (seznam.cz) hledejte dle svých preferencí nejlépe „family friendly„, místo přátelské rodině, fajna rodina Ostrava, restaurace dětský koutek, atd. Seznam míst se objeví i s mapou. Vy pak už můžete klikat do mapy, nebo přímo na profily provozoven, dle toho, co vás zajímá. V profilu bude mít provozovna naše logo (od 1. 3. 2020).

3)      Místo přátelské rodině poznáte také podle samolepky na dveřích provozovny (od 30. 6. 2020).

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2019 Záměr ikona I
2020 Realizace ikona I
2021 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava

Garanti

  • Andrea Hoffmannová náměstkyně pro vzdělávání a informační technologie

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/mista-pratelska-rodine