Přeskočit na obsah
Parková plocha nacházející se v centru města u Domu umění čeká významná úprava. Na základě architektonické studie, kterou zpracovalo studio Ateliér 38, vznikne v místě městský park, který bude respektovat okolní uliční síť i potřeby občanů.

Park mezi ulicemi Umělecká a Denisova čeká revitalizace. Z parku se stane nástupní předprostor GVUO, kde bude možné vystavovat různá umělecká díla přímo pod širým nebem, s možností pořádání sochařských workshopů, sympózií ve veřejném prostoru v centru Ostravy. Hlavním tématem parku je tedy vytvoření tzv. Artparku, na který naváže do ulice Poděbradova zelenou zatravněnou plochou, která bude zároveň sloužit jako optické odclonění od rušné komunikace.

Hlavní pěší tahy budou doplněny přírodními chodníčky spojující východní část parku s hlavní plochou parku. Stávající svah v místě ul. Umělecká bude využitý pro atypické sezení. Návrh počítá se zachováním nejhodnotnějších současných dřevin a i s výsadbou stromů nových tak, aby dlouhověké dřeviny vytvořily kostru parku. Budou zde vysázeny stromy, které snesou nelehké podmínky centra města.

Koncept řešení a nové podoby parku je založen na „znovuodkrytí“ historických vrstev – od r. 1900 tady bylo nádraží místních drah, pak vozovny a také spousta kolejišť (ty budou originálně protínat celý park).

Autorem studie je Ateliér38. V současné době je projekt ve fázi přepracování projektové dokumentace, a to na základě připomínek občanů města. Realizace se přepokládá v roce 2024/2025.

Dokumenty ke stažení

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2025 Realizace ikona I
2025 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • ATELIER 38 s.r.o. architektonická studie

Garanti

  • Aleš Boháč náměstek pro oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce s městskými obvody

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/denisuv-park