Přeskočit na obsah
Parková plocha nacházející se v centru města u Domu umění čeká významná úprava. Na základě architektonické studie, kterou zpracovalo studio Ateliér 38, vznikne v místě městský park, který bude respektovat okolní uliční síť i potřeby občanů. V parku také bude možné instalovat umělecká díla.

Park mezi ulicemi Umělecká a Denisova čeká revitalizace. Z parku se stane nástupní předprostor GVUO, kde bude možné vystavovat různá umělecká díla přímo pod širým nebem, s možností pořádání sochařských workshopů, sympózií ve veřejném prostoru v centru Ostravy. Hlavním tématem parku je tedy vytvoření tzv. Artparku, na který naváže do ulice Poděbradova zelenou zatravněnou plochou, která bude zároveň sloužit jako optické odclonění od rušné komunikace.

Hlavní pěší tahy budou doplněny přírodními chodníčky spojující východní část parku s hlavní plochou parku. Stávající svah v místě ul. Umělecká bude využitý pro atypické sezení. Návrh počítá se zachováním nejhodnotnějších současných dřevin a i s výsadbou stromů nových tak, aby dlouhověké dřeviny vytvořily kostru parku. Budou zde vysázeny stromy, které snesou nelehké podmínky centra města.

Autorem studie je Ateliér38. V současné době se zpracovává projektová dokumentace. Celkový rozpočet na úpravu parku představuje 20,8 milionů korun s DPH. Realizace projektu začne v roce 2023. 

Dokumenty ke stažení

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2023 Realizace ikona I
2023 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • ATELIER 38 s.r.o. architektonická studie

Garanti

  • Kateřina Šebestová náměstkyně primátora pro oblast ochrany životního prostředí

    Kontaktujte nás    zpracováním osobních údajů