Moderní vědecko-výzkumné centrum umístěné v kampusu VŠB-TUO poutavou formou ukazuje, kam by se měla ubírat moderní, vyspělá společnost, vnímající zodpovědnost nejen za aktuální, ale především budoucí stav životního prostředí. Jedním z hlavních produktů, na který se bude výzkum centra zaměřovat, je vodík.
Chytrá a ekologická je ale také samotná budova nového centra, která má tvar modulárního polygonu v atraktivním a moderním designu. Stavba je opařena zelenou fasádou a fotovoltaickými panely. Střecha CEETe funguje jako sběrač dešťové vody, která je využívána nejen jako šedá voda pro všechny sociální zařízení v rámci kampusu, ale i pro výrobu vodíku elektrolýzou.
Velký důraz v rámci tohoto projektu je kladen nejen na vědu a výzkum, ale i na edukaci studentů. Studenti díky CEETe získají nové znalosti, které pak uplatní v praxi.
Výstavba byla zahájena v únoru 2022. Zhruba polovinu investice pokryla dotace Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, finančně přispěl i Moravskoslezský kraj a část nákladů uhradilo CEET. Výstavba objektu včetně fotovoltaických panelů i zelené fasády si vyžádala zhruba 400 milionů korun.