Publikováno: 15.07.2020

Projekt Rezidence Nové lauby vstupuje do další fáze

Projekt představuje výstavbu nového architektonicky významného obytného bloku s pěti nadzemními patry a velkokapacitním podzemním parkováním. Pozemek, na kterém bude obytný komplex postaven se nachází v samotném centru města v městské památkové zóně mezi ulicemi Velká, Muzejní, Pivovarská a prodloužená Dlouhá, v blízkosti Masarykova náměstí.

Cílem projektu je nejen zástavba historické proluky kvalitní architekturou a oživení historického centra, ale také přilákaní nových a udržení stávajících perspektivních lidí v Ostravě. Právě tito lidé totiž hledají moderní bydlení s dosahem veškeré občanské vybavenosti a kulturního i společenského dění.

Novostavba s celkem 85 byty o velikostech 1+kk až 4+kk a parterem s komerčními prostory by měla být postavena v souladu s trendy moderního bydlení na základě projektu zpracovaného renomovaným studiem Znamení čtyř – architekti.  Objekt se zelenými střechami určenými k pobytu doplní ozeleněné vnitřní atrium. V přízemí budovy se budou nacházet prostory určené jak ke komerčním účelům, tak i k samotnému bydlení. V podzemních patrech pak bude zajištěno velkokapacitní parkování. Celkem 173 stání poskytne dostatek parkovacích míst jak pro rezidenty, tak i veřejnost přijíždějící do centra města.

Město na projektu pracuje od roku 2015 a v současnosti je projekt připraven k zahájení výstavby. Během této doby byl zpracován časově náročný archeologický průzkum a projektová dokumentace. V současné době probíhá stavební řízení, samotná stavba by tak měla být zahájena počátkem příštího roku a dokončena do roku 2023.

Ostrava chce tento projekt realizovat ve spolupráci se soukromým investičním partnerem. Veřejná zakázka bude mít několik fází. První spočívá v projevení předběžného zájmu o spolupráci písemnou formou. Potenciální investoři musí svůj zájem projevit nejpozději do 20. srpna.  Na podzim pak proběhne doložení kvalifikace zájemců a samotné předložení cenových nabídek. Investor by mohl být znám do konce letošního roku. Bližší informace pro investory jsou uvedeny na webu www.pozemky.ostrava.cz.

Po dokončení stavby město zpátky odkoupí dva předem určené bloky domu s byty a parkoviště pro nájemce i veřejnost. Soukromý investor bude vlastnit 3 bloky s byty, nebytové jednotky a jim odpovídající počet parkovacích míst.

Více informací k projektu Rezidence Nové Lauby https://fajnova.cz/projekt/nove-lauby/.

 

 

Další příspěvky