Publikováno: 01.05.2023

Zaznačte do pocitové mapy, která místa v Ostravě máte rádi, nebo která proměnit

Máte v Ostravě svá oblíbená místa? Nebo jsou vám některá trnem v oku a myslíte si, že by měla vypadat jinak? Město při plánování rozvoje oslovuje obyvatele, aby zaznačili do pocitové mapy, jak město vnímají. Po dotazníkovém šetření, do kterého se v březnu a květnu zapojilo přes pět tisíc lidí, jsou pocitové mapy další možností, jak se vyjádřit ke stávající i budoucí podobě Ostravy. Mapa je k dispozici na www.pocitovemapy.cz/fajnova do 9. června.

Pocitová mapa je jednoduchý online nástroj, který dává možnost vyjádřit se ke konkrétním místům ve městě. Vyplnění mapy je intuitivní, ve čtyřech krocích je možné označit místa, která máte rádi, která byste doporučili návštěvníkům, která by se měla rozvíjet a kde se necítíte dobře. Označit můžete třeba jen jedno místo, nebo i libovolný počet bodů v mapě. Každé z nich je možné doplnit o komentář.

Podrobnosti o výsledcích dotazníkového šetření, přípravě nového strategického plánu města i konkrétních projektech, na kterých se v Ostravě pracuje, najdete na www.fajnova.cz, kde budou uveřejněny také výsledky pocitové mapy.

Další příspěvky