Publikováno: 15.11.2018

Vznikne nová dominanta Ostravy!? Slza je na prodej

Ostrava nabízí lukrativní pozemek v centru. Nachází se v blízkosti centrální části města a novou moderní čtvrtí Karolina. Stavební pozemek má tvar slzy a rozlohu téměř 8 300 m2. Město Ostrava bude za pozemek požadovat minimálně 37 milionů korun.

Od osmdesátých let minulého století se na tomto místě počítá s výstavbou výškového objektu, který se stane novou dominantou Ostravy. Mělo by se jednat o architektonicky významnou budovu. V podmínkách město investorovi stanovuje minimální počet pater (12), podzemní parkování i architektonickou soutěž.

Územní plán k těmto lokalitám stanovuje využití smíšené plochy pro bydlení a občanskou vybavenost, např. bytové domy, obchody, služby, administrativa, úřady, kulturní, vzdělávací a společenská zařízení, stravování, ubytování apod.

Lokalita, nacházející se podél ul. 28. října v městském obvodu Moravská Ostrava, je výborně napojena na dopravní a technickou infrastrukturu a městskou hromadnou dopravu. Poloha těchto pozemků umožňuje synergii budoucích funkcí nové zástavby a stávajících funkcí významných kulturních, společenských a obchodních institucí. Cílem města je vytvořit z centra Ostravy živý a příjemný prostor jak pro místní obyvatele, tak i pro návštěvníky města.

Termín pro podávání nabídek je stanoven do 31.12.2018 včetně.

Bližší informace naleznete na Úřední desce – kategorie „Záměry, prodej a pronájem majetku města“, evidenční číslo 1559/2018.

Chtěli byste v tomto místě hotel, divadlo, byty, nebo něco jiného? Napište nám svůj postřeh na facebook fajnOVA .

Další články k tématu:
U NOVÉ KAROLINY MOŽNÁ VYROSTE 12PATROVÝ VĚŽOVÝ DŮM. OSTRAVA TAK ZÍSKÁ NOVOU DOMINANTU
ZÁMĚR PRODEJE: OSTRAVSKÁ SLZA

 

Další příspěvky