Přeskočit na obsah
195
parkovacích míst
66
střešních parkovacích míst
6
stání pro motocykly
166
mil. Kč
V červnu 2022 byla zahájena stavba nového parkovacího domu u ZOO Ostrava. Parkovací kapacita před Zoo vzrostla o dalších 195 míst. Dům byl dokončen v červnu 2023.

Díky novému parkovacímu domu vzrostla kapacita parkovacích míst u ZOO Ostrava. Přibylo celkem 195 parkovacích stání pro automobily, 6 stání pro motocykly a 12 míst pro jízdní kola. V 1. NP bulo zřízeno 62 parkovacích stání, z toho 2 místa pro dobíjení elektromobilů a 2 místa pro motocykly. Ve 2. NP bylo zřízeno 65 parkovacích stání a 1 místo pro motocykl. Střecha má kapacitu 66 parkovacích stání, z toho 8 míst pro imobilní, 3 místa pro motocykly a 12 míst pro úschovu jízdních kol. Sjednotil se také odbavovací systém parkovišť a součástí objektu je i sociální zázemí.

O projektu

Investorem stavby je statutární město Ostrava, které je zřizovatelem a majitelem Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Hlavními kritérii pro výběr realizační firmy byla nejen cena, ale také délka výstavby. Hlavním cílem bylo, aby stavební práce omezily maximálně jednu hlavní sezónu. Ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo 13 firem, zvítězila společnost PSG Construction.

Náklady na realizaci činily bezmála 166 mil. Kč.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2020 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2023 Dokončeno ikona I

Partneři projektu

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava

Garanti

  • Břetislav Riger náměstek pro investice, dopravu a dopravně správní činnosti

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/zoo-ostrava-vicepodlazni-parkovaci-dum