Přeskočit na obsah
Ostrava je městem se sportovní tradicí, kvalitním hostitelem sportovních akcí jak republikového, tak i evropského či světového charakteru a její občané jsou považováni za nejlepší sportovní publikum v celé České republice. Ostrava nabízí velké množství sportovního vyžití a zároveň se zde koná mnoho významných sportovních událostí.

Na území města Ostravy se nachází mnoho sportovišť, jako jsou atletické, fotbalové a zimní stadiony, víceúčelové sportovní haly, tenisové kurty, squashové kluby, kryté bazény, koupaliště a další sportovní zařízení.
Ostrava je rovněž místem konání mnoha vrcholových sportovních evropských i světových šampionátů. Každoročně se zde pořádá mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. V minulých letech se Ostrava stala opakovaně spolupořadatelem Mistrovství světa v ledním hokeji, zápasy se konaly v Ostravar aréně – v jedné z největších a nejmodernějších víceúčelových hal v České republice. Ostrava pravidelně hostila rovněž světové akce typu Davis Cup či Fed Cup. A ve své historii celou řadu dalších sportovních událostí.
Podpora sportu nejen na profesionální vrcholové úrovni je jednou z priorit města. Město postupně buduje sportovní infrastrukturu tak, aby se dobré podmínky pro rozvoj sportu, sportovních klubů a spolků vytvořily ve všech obvodech. Každý nový prostor, každá další možnost, která podpoří zdravý pohyb a sportovní aktivity, je vítaná. Proto město Ostrava investuje každoročně významné finanční prostředky na podporu sportu, a to nejen do výstavby sportovní infrastruktury.
Nejrozšířenějšími sporty, pro které je moderní sportovní haly zapotřebí, jsou fotbal a v poslední době také florbal. Aktivní jsou oddíly stolního tenisu, volejbalu a badmintonu.

Oficiální stránky města v oblasti sportu