Přeskočit na obsah
Ostrava je městem se sportovní tradicí, kvalitním hostitelem sportovních akcí jak republikového, tak i evropského či světového charakteru a její občané jsou považováni za nejlepší sportovní publikum v celé České republice. Ostrava nabízí velké množství sportovního vyžití a zároveň se zde koná mnoho významných sportovních událostí.

Ostrava je místem konání mnoha vrcholových sportovních evropských i světových šampionátů. Jednou z nejvýznamnějších akcí je mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. V minulých letech se Ostrava stala také opakovaně spolupořadatelem Mistrovství světa v ledním hokeji nebo světových akcí typu Davis Cup či Fed Cup.

Podpora sportu nejen na profesionální vrcholové úrovni je jednou z priorit města. Město postupně buduje sportovní infrastrukturu tak, aby se dobré podmínky pro rozvoj sportu, sportovních klubů a spolků vytvořily ve všech obvodech. Každý nový prostor, každá další možnost, která podpoří zdravý pohyb a sportovní aktivity, je vítaná. Proto město Ostrava investuje každoročně významné finanční prostředky na podporu sportu, a to nejen do výstavby sportovní infrastruktury.

Oficiální stránky města v oblasti sportu

https://fajnova.cz/projekt/sportovni-haly