Aktualizováno 5.4.2022

Sportovní areál U Cementárny II.

Strategický projekt
2015
Záměr
2016
Příprava
2017
Realizace
2018
Dokončeno

Rozšíření sportovního areálu U Cementárny Ostrava

Sportovní víceúčelový areál U Cementárny Ostrava rozšířil v rámci druhé etapy svou nabídku a návštěvníkům tak nabízí moderní veřejně přístupné sportoviště.

V první etapě byly vybudovány tři dráhy pro in-line bruslení v délkách 200, 400 a 1200 m dětské hřiště s herními prvky, víceúčelové hřiště s asfaltovým povrchem i objekt zázemí se sociálním zařízením. Náklady na první etapu byly 50,5 milionu korun, z toho 27 milionů korun z Integrovaného operačního programu.

Nově je zájemcům o sport k dispozici dalších 1600 m drah, tenisové kurty, skate park, hřiště pro parkour a pumptracková dráha. Zrekonstruovány byly komunikace a chodníky, rozšířeno bylo parkoviště vybudované v první etapě. Přidána byla odpočinková místa s lavičkami, stojany na kola i odpadkové koše.  Součástí areálu je také zázemí pro správce areálu a skladovací prostory.

Oba areály nabízejí bruslařům dohromady 3000 m drah, včetně speciální klopené dráhy o délce 200 m vhodné i pro pořádání závodů. Všichni návštěvníci mají k dispozici volně přístupné boxy na úschovu drobného vybavení a sociální zařízení. Součástí areálu je  půjčovna a servis sportovních potřeb, šatny pro tenisty se sprchami, zázemí pro bruslařský klub, malá restaurace pro občerstvení návštěvníků s vnitřním i venkovním posezením.

Nový skatepark s železobetonovou skořepinou a hlazeným povrchem má rozlohu zhruba 1600 m². Nabízí osvětlenou sestavu obloukových křivek doplněnou o betonové překážky – Jump-Ramp, Wall – Ramp, Bank, Bowl a klasické trubkové Raily.

Variabilní stavebnicový systém překážek, hrazd a stěn z oceli, betonu a dřeva s podkladní dopadovou plochou z dvouvrstvého sportovního povrchu SmartSoft o rozloze 600 m² je rájem pro milovníky fyzické disciplíny parkour – tréninku s účelem překonávat překážky. Použité materiály simulují městské prostředí, které parkouristi využívají nejčastěji.

Novým módním druhem volnočasové a sportovní aktivity je pumptrack. Rampa, která byla vyrobena pro Olympijský park 2018, nabízí vyžití cyklistům, koloběžkářům, skateboardistům a in-line bruslařům.

Jedinou placenou službou v areálu jsou oplocené tenisové kurty na celkové ploše 2 592 m2. K dispozici jsou celkem čtyři s profesionálním povrchem Courtsol Comfort – certifikován ITF – se střední tvrdostí povrchu. Dva z nich jsou navíc osvětlené a dá se na nich hrát i za snížené viditelnosti.

Areál slouží  veřejnosti celoročně. Nabízí celkem cca 200  parkovacích míst včetně 10 pro držitele průkazů ZTP. Areál rovněž disponuje stojany pro kola. Provozovatelem celého dokončeného areálu  je městská společnost Sareza.

Návštěvnost areálu v roce 2018 činila kolem 200 tis, v roce 2019 cca 230 tis. návštěvníků.

Celkové náklady druhé etapy ve výši 99,3 mil. Kč byly uhrazeny z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Prezentace

Informace a fotografie I. etapa.