Přeskočit na obsah
Městský obvod Slezská Ostrava plánuje úpravy Sadu Maxima Gorkého v Kunčičkách, který se nachází v prostoru první ostravské zoo mezi Dolem Alexander, ulicí Lihovarskou a slezským mlýnským náhonem. Současně obvod vytipoval 6 pozemků vhodných k umístění dětského hřiště. 

Městský obvod chystá revitalizaci sadu Maxima Gorkého. V současné době je park v nevyhovujícím stavu a bohužel slouží jako „odpadiště“ pro obyvatelé okolních bytových domů, které nejsou ve správě městského obvodu. Nyní začíná vlastník tyto domy postupně opravovat. Pozitivní proměnu lokality chce odvod podpořit investicí do veřejného prostoru, který bude sloužit jak nájemníkům opravených bytů, tak i ostatním obyvatelům Kunčiček.

V rámci dotazníkového šetření mohou lidé zaznačit přímo do mapy na webových stránkách obvodu, kde by si přáli například lavičky, vodní prvky, informační tabule, zda by preferovali umělecké dílo, kamery, dětské hřiště, agility park, hřiště na pétanque, tenisové kurty, hřiště na volejbal, minigolf a podobně. Lidé mohou v mapě naznačit, co by chtěli na současné podobě sadu zachovat, co naopak zrušit.

Předpokládaná cena projektu je 31,6 milionů korun. V současnosti probíhá odhad ceny realizace stavby, stavební práce by měly být dokončeny na konci roku 2022.

Zdroj: Tisková zpráva městského obvodu Slezská Ostrava

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2020 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2023 Realizace ikona I
2023 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava
  • Statutární město Ostrava

Garanti

  • Richard Vereš starosta městského obvodu Slezská Ostrava
  • Aleš Boháč náměstek pro oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce s městskými obvody

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/sad-maxima-gorkeho-a-vystavba-detskeho-hriste