Aktualizováno 10.6.2021

Revitalizace náměstí Družby

2019
Záměr
2020
Příprava
2021
Realizace
»
2021
Dokončeno

Revitalizace náměstí Družby čeká rozsáhlá úprava. Do zpracování návrhu proměny byla zapojena i veřejnost, některé návrhy a podněty občanů byly do projektu zapracovány.

Revitalizace je rozdělena do několika etap, dvě z nich – úprava předprostoru před obchodním centrem Bohemia a úprava parku jsou již připravené k realizaci. Park by se v budoucnu měl stát významnou klidovou zónou, která bude sloužit k aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Jedním z požadavků občanů bylo, aby i nadále sloužil k volnému výběhu psů. Ten zůstane zachován. V parku vznikne řada odpočinkových míst, chybět nebude ani pítko a veřejná toaleta. Samozřejmostí budou nové chodníky, lavičky a koše, chystáme i jednu chytrou lavičku s WI-FI signálem a nové bude i osvětlení.

Proměnou projde i zeleň. Zmizí ta neperspektivní, kterou nahradí nová masivní výsadba. Půjde o stromy, které jsou vhodné pro parky a především kultivary určené do měst. Chystá se také výsadba cibulovin, chybět nebude ani extenzivní trvalkový záhon či kvalitní pobytový trávník.

Úpravy by měly být hotové do konce roku 2021 a cena za první část je 15,3 milionů korun. Připravuje se i veřejná zakázka na druhou etapu, která se bude týkat předprostoru obchodního centra Bohemia. Také ta by měla začít ještě v roce 2021.

Zdroj: FajnOVA Poruba