Přeskočit na obsah
Projekt řešil kompletní rekonstrukci stávajícího dopravního uzlu na ulici Místecké - zastávka Dřevoprodej. Stavební úpravy se týkaly současného podchodu pod ulicí Místecká včetně výměny zastřešení vstupů do podchodů. Vybudovány byly také nové chodníky, nástupiště autobusů a přístřešky autobusových a tramvajových zastávek.

Stávající podchod byl otevřen v dubnu 1977. Díky stavebním úpravám došlo ke zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti. Prostor zastávky doplnil kompletně nový mobiliář s atypickými přístřešky. Vybudován byl úrovňový přechod přes tramvajový pás, rekonstrukce se dočkala také dešťová kanalizace, venkovní elektroinstalace i veřejné osvětlení. Nescházejí ani bezbariérové přístupy. Lokalita je doplněna kamerovým systémem. Vysazeny a udržovány jsou také keře a další vegetace.

Pro realizaci projektu dle projektové dokumentace zpracované společností Ateliér IDEA spol. s r.o. byla vyhlášena veřejná zakázka. Jako zhotovitel stavby byla vybrána společnost IDS-Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, která v zadávacím řízení uspěla jako první v pořadí. Rekonstrukce byla zahájena v březnu 2022 a celkově dokončena v březnu 2023. Autorem projektové dokumentace je Atelier 38 a Ateliér Idea.

Vizualizace: společnost IDEA spol. s.r.o.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2016 Záměr ikona I
2020 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2023 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • Statutární město Ostrava
  • Ateliér IDEA spol. s r.o. projekt

Garanti

  • Břetislav Riger náměstek pro investice, dopravu a dopravně správní činnosti

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/rekonstrukce-podchodu-pod-ulici-misteckou