Aktualizováno 4.3.2021

Parková úprava na Prokešově náměstí

2018
Záměr
2019
Příprava
»
2020
Realizace
2021
Dokončeno

Část Prokešova náměstí u kavárny se promění v příjemné místo s parkovou úpravou. Práce začaly na přelomu září a října 2020 a navážou na rekonstrukci kanalizace.

Toto místo se dočká více zeleně, květin a přibudou také nové prvky mobiliáře a lavičky k posezení. Rozsáhlá dlážděna plocha se zmenší a sjednotí s prostorem před budovou Nové Radnice. V místě se vysadí tři vzrostlé malokorunné stromy – svítele latnaté o velikosti kmínku 14 až 16 centimetrů. Výsadbové jámy budou vyhloubeny v nadstandardní velikosti, aby stromy měly dostatečný prostor pro růst i po 30 letech.

Úpravy, které budou dokončeny příští rok v únoru, zahrnují také nové veřejné osvětlení, stojan na kola, moderní, designové odpadkové koše a lavičky s podsvětlením ledkovými svítidly. Dva vzrostlé převislé buky ve stávající zatravněné ploše budou zachovány, dojde pouze k odstranění přerostlých keřů. Úpravu čeká také okolí památníku odsouzených k nuceným pracím v době totality. U kavárny vznikne volná odpočinková plocha s trvalým sezením pod nově vysazenými stromy. Místo pro zásobování i provozní prostor pro zahrádku blízké kavárny zůstane zachováno.

Nabídky na tuto veřejnou zakázku podaly čtyři společnosti. S nejnižší cenou v ní zvítězila společnost Jankostav. Celková cena díla je přibližně 8 milionu korun včetně DPH. Autorem návrhu je architekt Ivan Tachezy.

FOTOGALERIE