Přeskočit na obsah
Park u Zámku Zábřeh se dočkal významné úpravy. Nový návrh řešení parku přinesl částečné přetrasování a doplnění pěších komunikací. Stávající perspektivní zeleň a zdravé, starší jedince dřevin byly v rámci úprav ponechány. V místě vznikly odpočinkové plochy doplněné novým mobiliářem, došlo také k vybudování nové přípojky vody s pítkem.

Návrh celkové koncepce parčíku vychází z respektu ke stávajícím dřevinám a jejich umístění. Prokácením přestárlých stromů došlo k uvolnění a proslunění vnitřního prostoru. Podél středové osy parku byla navržena zajímavá odpočinková zóna s pítkem, jejíž součástí jsou vyvýšené zídky a sedací lavice.

Organicky tvarované zídky jsou provedeny z pohledového hlazeného betonu s leskle červenou, povrchovou úpravou. Pod lavicemi umístěnými na obloukových zídkách, budou byly zabudovány led pásky, které v celé délce daný prostor jemně podsvítí. Kompozice je založená na tvarové melodičnosti zídek a kontrastu barev – hnědé, případně šedé (dřevo, imitace dřeva, dlažby), červené (zídky) a žluté, oranžové, modré a zelené (louky nad zídkami s různobarevnou proměnlivou květenou).

Autorem projektové dokumentace je Ing. Ivan Tachezy. Realizace začala v červnu 2023, projekt byl dokončen v lednu 2024.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2019 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2023 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava-Jih
 • Statutární město Ostrava
 • Ing. Ivan Tachezy architektonická studie

Garanti

 • Martin Bednář starosta městského obvodu Ostrava-Jih
 • Aleš Boháč náměstek pro oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce s městskými obvody

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/park-u-zamku-zabreh-2