Přeskočit na obsah
8
klientů
2022
zahájení stavby
95
% financováno z národních zdrojů a EU
Zařízení by mělo poskytovat celoroční pobyt 8 klientům s autismem, mentálním postižením a chováním náročným na péči formou ubytování v samostatných pokojích, s možností stálé péče. Těmto klientům tak bude umožněno žít běžný život ve společnosti s ohledem na jejich potřeby.

Projekt počítá s novostavbou sociálního zařízení na ulici Srbská v Ostravě – Výškovicích včetně vytvoření nových parkovacích míst. Zařízení by mělo poskytovat celoroční pobyt 8 klientům s autismem, mentálním postižením a chováním náročným na péči formou ubytování v samostatných pokojích, s možností stálé péče. Těmto klientům tak bude umožněno žít běžný život ve společnosti s ohledem na jejich potřeby. Provozovat jej bude nezisková organizace MIKASA z.s., která je poskytovatelem registrovaných sociálních služeb a aktivit na podporu osob s autismem a mentálním postižením.

Domov je ve výstavbě, jsou hotové výkopové práce, základové pásy a základová deska a nyní se zakládá obvodové zdivo. Předpokládaný termín dokončení stavebních prací je listopad 2023. V průběhu listopadu a prosince 2023 bude probíhat vybavování domova. V současné chvíli je otevřena možnost přihlašování zájemců o místo v Domově.

Předpokládané celkové náklady projektu budou činit 54 milionů Kč včetně DPH.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2020 Záměr ikona I
2021 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

  • MIKASA z.s.

Garanti

  • MIKASA z.s.
  • Zbyněk Pražák náměstek pro oblast sociálních věcí

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/domov-pro-zdravotne-postizene-mikasa