Přeskočit na obsah
Z legendárního stadionu Bazaly se přestavbou stalo tréninkové centrum pro mládež. V roce 2019 vzniklo moderní zázemí pro fotbalové kluby a mladé nadějné hráče - hřiště s přírodní i umělou trávou, tělocvična, posilovna, běžecká dráha, šatny i prostor pro regeneraci.

Přestavbou původního fotbalového stadionu Bazaly vznikla moderní fotbalová akademie a tréninkové centrum pro mládež. Vzniklo moderní zázemí pro fotbalové kluby i mladé nadějné hráče. Slavný ostravský areál Bazaly se tak vrátil k životu a nově slouží mladým fotbalistům. Hráči Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje, která v Ostravě začala působit v září roku 2019, má k dispozici nové hřiště s přírodní i umělou trávou, tělocvičnu, posilovnu, běžeckou dráhu, šatny i prostor pro regeneraci. 

O projektu

Přeměna stadionu pro potřeby fotbalové akademie začala v červenci 2018, areál byl slavnostně otevřen v prosinci 2019. Přestavba trvala 15 měsíců. Hlavní plocha hřiště bývalého fotbalového stadionu se rozšířila a nyní ji tvoří tři příčná tréninková hřiště, která je možné využít pro mistrovské zápasy, ale také jako jedno hřiště standardních rozměrů. Vedle plochy s umělou trávou je v areálu také druhé hřiště s přírodním trávníkem, dále plochy pro posilování, nácvik obratnosti i vytrvalostní cvičení, tělocvična, posilovna, prostory fyzioterapie a šedesátimetrová krytá běžecká dráha pod nově vybudovanou tribunou. Hlediště má kapacitu 450 diváků.

Stadion byl kompletně zrekonstruován a vybaven za 320 milionů korun. Z toho město uhradilo 220 milionů korun, kraj přidal 70 milionů, zbytek platil investor, jímž je společnost Vítkovice Aréna, která bude sportoviště provozovat.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2017 Záměr ikona I
2017 Příprava ikona I
2018 Realizace ikona I
2019 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava
 • Vítkovice Aréna
 • Moravskoslezský kraj
 • Baník Ostrava
 • Fotbalové asociace ČR

Garanti

 • Jan Dohnal primátor města Ostravy

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/bazaly-nove-treninkove-centrum-pro-mladez