Přeskočit na obsah
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je plošně druhou největší zoo v Česku, která se každoročně se řadí mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v ČR. K vidění je zde téměř 4000 zvířat.

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 5000 jedincích. Zoo v minulých letech prošla a stále prochází výraznou proměnou. Postupně zde vznikají nové pavilony, velké přírodní výběhy, průchozí expozice. Nechybí ani řada herních koutků pro děti, stovky laviček k odpočinku, desítky odpočinkových míst či klidové zóny. Součástí Zoo je botanický park s šesti kilometry naučných stezek unikátním lesním prostředím, nespočtem vzácných rostlin nebo největší kolekcí rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku. Unikátní je naučná stezka mokřadním ekosystémem s obřími modely plazů a obojživelníků.

V roce 2020 byla dokončena průchozí voliéra pro ptactvo a hlodavce La Pampa. V dubnu 2022 byla dokončena realizace nové expozice pro gibony, makaky lví a kopytníky. Nové expozice tygrů, levhartů, tučňáků, obojživelníků a tlustokožců se k realizaci připravují.

Podprojekty:

https://fajnova.cz/projekt/areal-zoo-ostrava