Publikováno: 01.11.2021

Participativní rozpočet na Jihu jde do finále, hlasujte pro projekty, které se mají realizovat

Už šestý ročník participativního rozpočtu Náš Jih vstoupil do rozhodovací fáze. Od pondělí 25. října do neděle 7. listopadu mohou obyvatelé Ostravy-Jihu starší 15 let rozhodnout, jak se rozdělí 10 000 000 korun vyčleněných z rozpočtu obvodu. Hlasovat je možné o 38 projektech na webu nasjih.cz. Součastí je také soutěž hlasujících o tablet.

„Letos lidé přihlásili 38 zajímavých projektů. Dětská hřiště, sportoviště, ale máme i cvičení s profesionálním lektorem na workoutových hřištích, festival lokálních kapel a zpěváků nebo  včelí úly,“ vyjmenovává místostarostka obvodu Hana Tichánková.

Představení všech projektů, včetně detailnějšího popisu, fotografií a přesných lokalit, je k nalezení na webových stránkách www.nasjih.cz. Zde je také možné hlasovat. Každý hlasující má k dispozici 4 kladné a 2 záporné hlasy, které může libovolně rozdělit mezi projekty napříč všemi částmi obvodu. Platnost udělených hlasů pak ještě musí ověřit prostřednictvím e-mailu, který mu přijde na zadanou e-mailovou adresu.

Hlasovat je možné i na radnici obvodu (Horní 3, Ostrava-Hrabůvka) nebo v Informačním centru na Náměstí Ostrava-Jih. „Každý hlasující se také může zúčastnit soutěže o tablet. Stačí k tomu jen při hlasování zatrhnout políčko, že se chcete zapojit. Výherce vylosujeme po ukončení hlasování,“ dodává místostarostka.

Projekt participativního rozpočtu Náš Jih funguje v městském obvodu Ostrava-Jih už šestým rokem. V rámci něj bylo realizováno 62 projektů, do kterých městský obvod investoval téměř 32 milionů korun. Vznikla řada dětských hřišť, sportovišť, rekonstruována byla kašna před poliklinikou, zvonička na hřbitově, knihobudka a spousta dalších nápadů. Více informací je možné získat na webových stránkách www.nasjih.cz, facebookovém a instagramovém profilu, nebo u koordinátorky Terezy Kašingové na e-mailové adrese tereza.kasingova@ovajih.cz, nebo telefonním čísle 720 952 981.

Další příspěvky