Publikováno: 22.03.2016

Ostravské proměny No. 8: Evropské město sportu

Přídomek město sportu je k Ostravě automaticky přiřazován po desetiletí. Ostrava je bezpochyby městem s bohatou sportovní tradicí a mnohokrát se výborně osvědčila jako hostitel špičkových sportovních akcí na evropské i světové úrovni.

Ostravští fanoušci jsou zcela oprávněně považováni za nejlepší sportovní publikum v celé České republice. Město navíc obstálo jako oficiální Evropské město sportu 2014.

Na území města Ostravy se nachází mnoho sportovišť, jako jsou atletické, fotbalové a zimní stadiony, víceúčelové sportovní haly, tenisové kurty, squashové kluby, kryté bazény, koupaliště a další sportovní zařízení. V roce 2015 byla Ostrava spolu s Prahou hostitelským městem mistrovství světa v ledním hokeji 2015. Návštěvnost byla rekordní, jen ostravskou část navštívilo 234 490 diváků.

V roce 2015 byla dokončena REKONSTRUKCE MĚSTSKÉHO STADIONU VE VÍTKOVICÍCH, který je domácím stadionem FC VÍTKOVICE a FC Baník Ostrava, místem konání Zlaté tretry a dějištěm ME v atletice do 23 let. Byla také dokončena výstavba ATLETICKÉ HALY VE VÍTKOVICÍCH, která má nejvyšší klasifikaci mezinárodního atletického svazu IAAF.

Další příspěvky