Publikováno: 14.04.2016

Ostravské proměny No. 11: Zoo Ostrava – příroda na dosah

Půl milionu návštěvníků ročně, plno nejen o prázdninách a slunečných dnech. Ostravská zoo je prostě vyhledávaným cílem nejen rodinných výletů. Investice do zázemí a služeb proměnily zoo v přítulné místo, které si děti i rodiče mohou osahat, ochutnat a užít tak, že se zde rádi nejen ve vzpomínkách vrací.

Zoo po mnoho let chyběla pěkná a krytá restaurace. Vyrostla v místě dřívější letní restaurace jako součást návštěvnického centra, které se otevíralo před zahájením letní sezony v roce 2013. Objekt návštěvnického centra skýtá také zázemí pro vzdělávací činnost. Stavba myslela také na nový výběh asijských kopytníků nebo venkovní altán.

Další zdařilou investicí bylo rozšíření zoo o nové SAFARI. Do dříve nevyužívaných částí areálu se na plochu šesti hektarů přemístili stáda různých druhů kopytníků a vy se na ně můžete podívat zblízka z vláčku.

PAVILON EVOLUCE je zase největší stavbou, která v zoo za 60 let její existence vyrostla. Od otevření pavilonu v roce 2015 jej obývají šimpanzi, vzácní kočkodani Dianini, ale také na 200 druhů plazů, ptáků, ryb a bezobratlých živočichů.

V roce 2015 se uskutečnila i přestavba VSTUPNÍHO AREÁLU, SPRÁVNÍ BUDOVY A PARKOVIŠTĚ, takže je zoo připravena pojmout vítané davy návštěvníků.

Další příspěvky