Publikováno: 12.10.2017

Ostrava ukrývá mnoho životních příběhů, najít si k ní vztah, je ale někdy cesta klikatá.

pocitOVA…

#mojeostrava #6

Lenka si k Ostravě hledala cestu velmi dlouhou dobu. Nenarodila se tady, ale přistěhovala se. Na tu dobu nevzpomíná ráda. Měla to v životě komplikovanější, stěhovat se v podstatě musela, když se její rodiče rozvedli. „Tak nějak jsem tady tím vším, co mi život dával, proplouvala, a až někdy v období puberty jsem v Ostravě našla přátelé a ti mi teprve ukázali, jaká Ostrava je a co nabízí. Do té doby jsem ji tak nevnímala a navíc se mi ani moc nelíbila. Přátelé mi ukázali, jaké má Ostrava možnosti, kam jít, co dělat.“ Ráda chodí do parků, jako je například Bělský les a Komenského sady. „Komenského sady na mě působí romanticky. Večer, když je klid, člověk si sedne na lavičku, nebo k řece na náplavku s přítelem či přáteli a poslouchá přírodu, šumění vody. Je tady krásně,“ říká Lenka.

„Na Ostravě je moc fajn, že je zde spousta zeleně a stromů, oproti jiným městům v Česku. Navíc tím, že je ve městě horší ovzduší, je super, že se stromy stále vysazují a i tím se ovzduší zlepšuje.“ Podle Lenky tvoří parky a příroda významnou část města a tím je život ve městě lepší a kvalitnější. Je ráda, že si kromě města, ve kterém žije, může zkrátka zajít do lesa nebo parku. Dalšími oblíbenými místy jsou čajovny, kterých je tady opravdu dost. Také ráda chodí na různé festivaly a akce odehrávající se v Ostravě, a představují tak skvělé vyžití pro každého napříč generacemi… (Lenka, 21)

 

DALŠÍ PŘÍBĚHY

 

pocitOVA…
…jsou příběhy lidí, kteří zde žijí od narození, ale i těch, co se do Ostravy přistěhovali. Jejich pohledy a názory na Ostravu a místa vás mohou překvapit, zaujmout nebo i rozladit. Nevidí Ostravu s růžovými brýlemi na nose, avšak našli něco, někoho  – místo(a), která mají rádi. Jsou to lidé žijící mezi námi, lidé, kteří Ostravu vnímají po svém.
Fotografie i krátká povídání připravila studentka z Ostravy. Nechali jsme je beze změn. Tak, jak to cítí ona, tak, jak si s lidmi na fotografiích povídala. Jsou to příběhy lidí, našich přátel, známých, tatínků…inspirujte se.

Každý týden ve čtvrtek si můžete přečíst nový příběh na fajnova.cz

Další příspěvky