Publikováno: 26.04.2018

Ostrava má opět „lepší“ rating A1 pozitivní

Ostrava dosáhla nejvyššího možného hodnocení,

s totožným ratingem jako Česká republika, přičemž při udělování známek žádné město nemůže mít vyšší hodnocení než stát, do něhož náleží. Ostrava byla ohodnocena za silný individuální výkon a pokračující hospodářský růst. Nové ratingové hodnocení Ostravy je také reakcí na zlepšený rating České republiky z minulého týdne. Ratingové hodnocení si Ostrava vylepšila již potřetí za sebou. Agentura Moody´s  zvýšila Ostravě ratingovou známku z A1 stabilní na A1 pozitivní. Ostrava je jediným městem v ČR, kterému každým rokem stoupá ratingová známka a zařadila se mezi pět českých měst (Praha, Brno, Prostějov, Česká Lípa) se stejně špičkovým ohodnocením. Ratingová agentura při udělování známky každoročně sleduje hospodaření města včetně všech 23 městských obvodů i 40 příspěvkových a obchodních společností zřízených městem. Hodnocení se zabývá stávající finanční situací a finančním výhledem v souvislosti s ekonomickými, politickými, demografickými a dalšími podmínkami.

VÍCE INFORMACÍ O RATINGU

Historicky je statutární město Ostrava hodnoceno agenturou Moody´s od roku 1998.

léta 1998 – 2002           známka na úrovni Baa1,

léta 2003 – 2005          známka na úrovni A3,

léta 2006 – 2015           známka na úrovni A2, stabilní,

rok 2016 –                    známka A2 pozitivní,

rok 2017 –                    známka na úrovni A1 stabilní,

rok 2018 –                    známka na úrovni A1 pozitivní.

Ostrava se stává viditelnější.

Letošní rok bylo pro Ostravu skutečně štědrý. Naposledy se jednalo o první místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, ve kterém Ostrava dosáhla nejlepšího výsledku v přístupu veřejné správy k podnikatelům v Moravskoslezském kraji.  Další vítězství ve stejné soutěži, ale v celorepublikovém srovnání získala Ostrava posléze. Nezaostává však ani v evropském měřítku. Například 6. místo si odvezla z veletrhu MIPIM katogeorii „Top 10 evropských měst a regionů budoucnosti“.

5. místo v soutěži CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2018 (Sdílené a outsourcingové služby v zemích střední a východní Evropy 2018) v kategorii Emerging City of the Year – CEE, kterou vyhlašuje BiznesPolska (polská webová stránka, která se zaměřuje na zahraniční investory).

6. místo v kategorii TOP10 fDi Strategy v soutěži fDi European Cities and Regions of the Future 2018/2019. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci veletrhu MIPIM 2018. Soutěž pořádá prestižní fDi Magazine (vydávaný fDi Intelligence, divizí britských The Financial Times Group)

1. místo ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys v rámci Moravskoslezského kraje.

1. místo v celostátním srovnávacím průzkumu Město pro byznys České republiky.

 

Další příspěvky