Publikováno: 02.08.2018

Ostrava je boží, to jsme nečekali!

TBEX Ostrava 2018

…dodávali svorně všichni blogeři, vlogeři, markeťáci, žurnalisté, během konference TBEX EUROPE OSTRAVA 2018.
Při krátkých setkáních, které jsme s nimi měli, Ostravu chválili, byli nadšeni. Popisovali jak moc se jim líbí atmosféra města, částečně i surovost a „nekomerčnost.“ Velmi si pochvalovali klid, který zde vládne. Oceňovali přístup lidí, jejich energii a chuť dělat věci po svém a ne je kopírovat po ostatních městech. Z Dolních Vítkovic byli nadšeni a moc se jim místo pořádání konference zamlouvalo. „Je to opravdu unikátní komplex.“ Znělo Vítkovicemi. Nechávali jsme je povídat a čekali, kdy to přijde. Nic  však nepřicházelo v superlativech pokračovali dál a dál…

Pozorně jsme naslouchali a chtěli slyšet hlavně to jak to vidí oni. Nejsou zdejší, nemají zde sociální vazby, prožitky. Jejich pohled je pro nás tedy velmi zajímavý a inspirující.  S otevřenou pusou jsme naslouchali a nevěřícně kroutili hlavou. „A tohle vám opravdu přijde unikátní a tohle vás naopak vůbec nezaujalo?“ Pár z nich, ale nakonec přece jen upozornilo na nedostatky či nápady na vylepšení. Jedná se například o nefunkčnost funkce „zastávky“ v google maps v angličtině.  „Očekávali více angličtiny“, například jídelníčky, weby, názvy obchodů,  prostě ta offline komunikace. Drobnosti. Přečtěte si další články, pokud vás toto téma zajímá.

Ze zákulisí konference TBEX – 9 věcí, které (možná) nevíte.

Ostrava hostila světovou konferenci TBEX EUROPE 2018

Ostrava hostí téměř pět set účastníků TBEX se zaměřením na cestování

Podívejte se na prvních pár postů, které jsme zachytili. Pořád vycházejí další a další. Pokud zadáte na instagramu #tbexostrava2018 mělo by se Vám zobrazit přes 1tis. příspěvků. Celkový přehled postů, článků, videí atd. zveřejníme společně s vyhodnocením z Czech Tourism.

 

Zahájení konference v Gongu, Dolní Vítkovice Ostrava
Řečníci se střídali jako na běžícím pásu. Během konference jich promluvilo přes 50.
Tisková konference probíhala venku před Gongem.
 

 

Další příspěvky