Publikováno: 16.05.2018

Nová aplikace pro krásnou a čistou Ostravu

Všimli jste si zanedbané lavičky, nepořádku? Víte o nějakém zlepšení veřejného prostranství v Ostravě?
Nová aplikace čistáOVA pomůže.

https://cistaova.ostrava.cz/

Po zadání do vyhledávače či kliknutí na odkaz se dostanete na hlavní stranu. Zvolíte si jaké oblasti se problém týká. Na výběr máte, bezpečnost, lavičky a dětská hřiště, černé skládky, nepořádek v ulicích, zeleň, cesty a chodníky, vandalismus a ostatní. Poté jednoduše popíšete o co se jedná. Kliknete do mapy, přidáte fotografii a odešlete. Vyhodnocení přijde co nejdříve, avšak bude záležet na závažnosti nahlášené skutečnosti.

Aplikace, ale nemusíte používat jen ke stěžování si. Navrhněte a napište nám, kudy by měla vést cyklostezka, kde by se více hodila lavička, či kde chybí koš.  Všechny požadavky budou prostudovány a vyřešeny, záležet bude jen na typu či úrovni problému. Aplikace ve větších městech fungují dobře. V Praze má téměř každá městská část svou aplikaci, ale zastřešuje ji změnte.to, která slouží pro celé území Prahy.

V Ostravě fungují již dvě aplikace Čistota JIH a Čistota MOaP. A jsou užívány často. Což jde i vidět. Nyní tedy máme možnost zaslat požadavek v rámci celého území města Ostravy.

 

 

Další příspěvky