Publikováno: 10.01.2022

Na rohu Nádražní a Českobratrské ulice vyroste nový polyfunkční dům

Na snahu města o oživení a koncepční rozvoj historického centra Ostravy, která je spojena s požadavkem na rozšíření nabídky dostupného bydlení, již reagují také soukromí investoři. Ti tak přicházejí s vlastními projekty, které pomohou zaplnit nevzhledné proluky v centru města. Jedním z nich je plánovaných projekt společnosti Deeplexus Investments, který vznikne na rohu ulic Nádražní a Českobratrská. Zde během příštích let vyroste nový sedmipatrový dům Křižovatka. Jeho součástí budou byty, komerční prostory, podzemní garáže, a také zelená střecha se zahradami.

Loni došlo k podpisu kupní smlouvy na prodej pozemků pro výstavbu polyfunkčního domu Křižovatka mezi zástupci města Ostrava a společností DEEPLEXUS INVESTMENTS.

Bytová rezidence bude čítat 53 bytů s celkovou plochou cca 4 000 metrů čtverečních. Ke každému bytu náleží sklepní kóje a bytové jednotky v nejvyšším podlaží budou mít přímý přístup z bytu do své soukromé střešní zahrady, samozřejmostí je i parkování v podzemní části domu. Pro majitele bytů a nájemníky z nižších pater, kteří nebudou mít vlastní zahrádku, bude vybudována společná komunitní zahrada, kterou budou moci využívat všichni.

Více informací ZDE.

Další příspěvky