Publikováno: 05.10.2017

Město umělců, město inspirace, i tohle je Ostrava.

pocitOVA…

#mojeostrava  #5

Město umělců, město inspirace, i tohle je Ostrava. Štěpán se do Ostravy přistěhoval z Prahy. Proč si zvolil právě Ostravu? Město a jeho atmosféra ho uchvátila v momentě, kdy přicházel na pohovor do nové práce v Hudebním světě kolem nábřeží s výhledem na Sýkorův most. „Ostrava je jakoby na začátku další etapy. Nevím, jak to přesně vysvětlit. Přijde mi, že je teď čas na nové věci, které už někde jinde fungují delší dobu a zde do Ostravy zatím nedorazily. Nemyslím si, že je Ostrava musí nutně kopírovat, spíše se poučit a jít vlastním ,rozumnějším´ směrem.“

„Ostrava je krásná směsice industriálna, moderních i starých či zchátralých budov. Bohužel ty historické budovy už v jistém smyslu zanikly, nebo jsou příliš zmodernizované,“ říká Štěpán.

Sám hraje v kapele Brownfields – její název vyjadřuje jeho samotný přístup k hudbě. „Brownfields, místa, která ztratila svůj původní význam a je na nás, jak se k nim postavíme. Můžeme původní stavby zničit a postavit něco nového, anebo je můžeme naopak zachovat a naplnit novým obsahem či smyslem. „Skvělým příkladem je oblast Dolních Vítkovic.“

Jeho oblíbeným místem, kam chodí čerpat energii a motivaci, je Sýkorův most a často i kavárna Dock, kde také tráví čas a pracuje při tom na svých hudebních projektech. Ostrava mu přináší velkou inspiraci. Neustále objevuje nové podněty, čerpá ze života ve městě.

V Ostravě je stále spousta míst, kde se dá diskutovat, která dýchají zajímavostí a mohou přinášet inspiraci. (Štěpán, 31 let)

 

DALŠÍ PŘÍBĚHY

 

pocitOVA…
…jsou příběhy lidí, kteří zde žijí od narození, ale i těch, co se do Ostravy přistěhovali. Jejich pohledy a názory na Ostravu a místa vás mohou překvapit, zaujmout nebo i rozladit. Nevidí Ostravu s růžovými brýlemi na nose, avšak našli něco, někoho  – místo(a), která mají rádi. Jsou to lidé žijící mezi námi, lidé, kteří Ostravu vnímají po svém.
Fotografie i krátká povídání připravila studentka z Ostravy. Nechali jsme je beze změn. Tak, jak to cítí ona, tak, jak si s lidmi na fotografiích povídala. Jsou to příběhy lidí, našich přátel, známých, tatínků…inspirujte se.

Každý týden ve čtvrtek si můžete přečíst nový příběh na fajnova.cz

 

Další příspěvky