Publikováno: 26.05.2022

Město nabízí atraktivní pozemky pro bytovou zástavbu v lokalitě Středoškolská

Zastupitelstvo města Ostravy na svém zasedání ve středu 23. března rozhodlo o záměru prodat nemovitosti o celkové výměře 12151 m² v městském obvodě Ostrava – Jih, mezi ulicemi Středoškolská a U Studia pro výstavbu bytových domů. Výborná dopravní dostupnost a občanská vybavenost je předurčují stát se žádanou lokalitou pro bydlení. Termín pro podání nabídek je stanoven do 29. července 2022. 

Dle studie může v lokalitě vzniknout 217 bytů. Záměr počítá s komplexním pojetím lokality včetně nezbytné okolní infrastruktury a poprvé také obsahuje podmínku vyčlenění části nově vzniklého bytového fondu (minimálně 10 %) pro dostupné bydlení.

Jde o travnaté a nezastavěné území na okraji sídliště tvořeného převážně panelovými domy. V docházkové vzdálenosti nalezneme tramvajové a autobusové zastávky nebo hlavní ostravské sportovní stánky – městský stadion a krytou sportovní halu Ostravar arénu. Nedaleké obchodní centrum Avion zaručuje vynikající nákupní možnosti.

Veškeré informace jsou zveřejněny na úřední desce města a webových stránkách https://pozemky.ostrava.cz/stredoskolska/ .

Autor vizualizace: Ondřej Sikula

Další příspěvky