Publikováno: 14.10.2020

Máte nápad v šuplíku? Začněte podnikat s programem Green Light!

Možná si říkáte, že není zrovna ideální doba začít podnikat, ale historie i současnost nám ukazují, že ideální doba na podnikání není nikdy nebo právě naopak – je vždy!  Každá krize v lidech rozhoří touhu vynalézat, dělat věci jinak, myslet jinak. A to je příležitost pro inovativní nápady. Program na podporu podnikání Green Light VŠB-TUO od 1. října spouští registraci přihlášek do osmého ročníku startup akcelerátoru.

Kdo se stane novým vizionářem, inovátorem nebo osobností ve světě byznysu?

Zájemci o rozjezd podnikání mohou své nápady přihlašovat do 31. října. Vybrané projekty pak od ledna začnou s čtyřměsíčním akceleračním procesem, který dá jejich podnikatelským nápadům konkrétní podobu. V záloze je i online verze pro případ „covidové“ nouze, takže není třeba se obávat, že by byl program přerušen. Čtyřměsíční úsilí budou moci účastníci zúročit na StartUp Show, která se, doufáme, uskuteční 29. dubna 2021.

Green Light je určen pro každého, kdo má inovativní nápad, vůli vytrvat a jít za svým cílem. Je tady i pro ty, které podnikání přitahuje a rádi by se stali členy startupového týmu. Věk, vzdělání ani pohlaví nejsou rozhodující. Mezi výherci se objevily čistě ženské projekty, jako např. SenSei. Neurorehabilitační pomůcka pro děti dvou mladých odbornic a začínajících podnikatelek nebo naopak generačně různorodý loňský vítěz Ullmanna. Smart plečkovací stroj, který byl vybrán mezi 10 projektů prezentujících na Czech Pitch Night 2020.

A co Vás v programu čeká?

Na vybrané týmy čekají skupinové workshopy sestavené tak, aby měl každý účastník po absolvování programu v ruce ucelený byznys plán a byl dobře připraven prezentovat sebe a svůj nápad před investory.  Po celý akcelerační proces budou mít týmy v zádech zkušené mentory, kteří jim poskytnou individuální konzultace. V letošním ročníku se mezi mentory objeví také nové tváře. Jsou přímo z byznysu a někteří z nich mají vlastní zkušenost se startupy, jako např. Oskar Kořistka, ostravský rodák a zakladatel startupu Supernova, jediného českého projektu, který se dostal do Y Combinatoru v Silicon Valley. V roli mentora letos vystoupí také Jan Tkáč, absolvent prvního ročníku Green Light, který se svým projektem PresentiGO oslnil nejednu významnou společnost, spolupracoval s giganty jako Škoda auto nebo Siemens a svou pobočku má i v San Franciscu. Chybět nebude ani ostřílený Honza Jůzl, který je v Green Lightu od jeho počátku, sám si prošel nějakým tím podnikatelským „fuckupem“ a dnes se s ním můžete potkat v oblíbeném ostravském klubu DOCK, jehož je spolumajitelem.

„Green Light máme na univerzitě už osm let, tedy už tak dlouho pečlivě připravujeme zájemce o podnikání. Snažíme se projekt rok od roku zlepšovat, a i letos můžeme slíbit pár inovací. Máme velmi kvalitní program, mentory a lektory z praxe, ke kterým není tak snadné se dostat, a také tým lidí, kteří vás podpoří a pomohou vaše podnikání vést k vytouženému cíli.“ říká prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem Igor Ivan.

Program Green Light funguje již 8. rokem a přihlásilo se do něj na 340 projektů. Registrace do programu probíhá 1. – 31. října 2020 zde.

Green Light připravuje VŠB – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Moravskoslezským inovačním centrem, firmou SDE Software Solutions a řadou dalších partnerů. Program je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

Další příspěvky