Publikováno: 06.11.2023

CTZone nabídne obchodní příležitosti i rezidenční bydlení

V Ostravě vzniká nový městský areál CTZone, který bude kolébkou obchodních příležitostí i rezidenčního bydlení. Za ambiciózním projektem stojí developer CTP, český lídr mezi průmyslovými developery, který současně rozvíjí na Ostravsku řadu dalších aktivit, mezi nimi i naplňování svých ambicí v oblasti udržitelnosti.

Nejen nájemci CTParku Ostrava, ale i obyvatelé Ostravy se navíc mohou těšit na nové komunitní centrum Clubhaus.

CTZone představuje unikátní projekt CTP, tuzemského lídra mezi developery vysoce udržitelných průmyslově-logistických parků. Nový ostravský areál ve čtvrti Hrabůvka ale nebude typickým parkem developera. V komplexu CTZone se budou nacházet čtyři budovy typu CTBox a dvě budovy CTFlex, dohromady o velikosti více než 20 tisíc metrů čtverečních. Jedná se o vysoce flexibilní typy budov nabízející prostory již od menších jednotek o velikosti 300 metrů čtverečních, které jsou přizpůsobitelné na míru nájemcům a podporují různé obchodní aktivity.

Ostrava se dynamicky rozvíjí jako významné centrum inovací a s její bohatou průmyslovou historií, lidskými zdroji a místním vzděláním vytváří ideální podmínky pro růst firem. Naším cílem je poskytovat klientům co nejvhodnější prostory a otevírat jim dveře k novým obchodním příležitostem. Proto přinášíme inovativní koncepty, jež efektivně odpovídají na potřeby našich klientů a zároveň pozvednou danou lokalitu,“ řekl Jakub Kodr, jednatel a obchodní ředitel CTP v České republice.

Celý projekt probíhá za úzké spolupráce s městem, které již vydalo územní rozhodnutí a umožnilo zahájení výstavby. Aktuálně probíhá výstavba prvních dvou budov o velikost 7 tisíc metrů čtverečních. Dokončení a předání prvních hal je plánováno v polovině příštího roku. Developer hodlá v budoucnu v CTZone vybudovat také své rezidenční bydlení Domeq.

S CTP máme za sebou dlouholetou spolupráci, firma v Ostravě působí už skoro 20 let. Za tuto dobu se stala významnou součástí našeho regionu, ve kterém přispěla svým působením k jeho modernímu a dynamickému rozvoji. Pevně věřím, že tento nový projekt výrazně pomůže dané lokalitě – ze starého zavřeného průmyslového areálu se stane průchozí lokalita se službami, a do budoucna i bydlením. Projekt dobře doplní zdejší nabídku a podpoří další rozvoj oblasti mezi Hrabovou a Jihem,“ vyjádřil se ke spolupráci Jan Dohnal, primátor města Ostravy.

Stejně jako u ostatních projektů CTP je i zde kladen důraz na udržitelnost. Místním unikátem bude zejména využití dřevěných vazníků pod střechou. Areál doplní také množství zeleně, která zpříjemní zdejší pobyt a začlení areál do městského okolí. V místě nebude chybět občanská vybavenost.

CTZone bude mít v Ostravě významné postavení. Nejenže půjde o městský park s flexibilními prostory pro široké spektrum obchodních aktivit, ale díky dohodě s městem zde navíc nebude žádný hlučný provoz, tedy žádná těžká logistika. To představuje klíčovou hodnotu jak pro místní obyvatele, tak pro náš budoucí rezidenční projekt, kterým bychom rádi multifunkční městský areál doplnili,“ okomentoval projekt Vojtěch Peřka, Senior Business Developer CTP.

Udržitelné projekty developer aktivně rozvíjí také ve svých dalších ostravských parcích. V CTParku Ostrava instaluje fotovoltaické panely na střechách pěti svých budov o celkovém výkonu 8 MWp. Zároveň zde probíhá výměna svítidel za nová, moderní, a především udržitelnější LED.

Mezi místní projekty developera patří také nové komunitní centrum Clubhaus, které otevře své dveře v CTParku Ostrava již tento podzim. Poznat ho je možné podle typického C na vrcholku budovy. Clubhaus je unikátním konceptem prostor, které se přizpůsobují konkrétním potřebám nájemců v daném parku. Zázemí je možné využívat pro vlastní akce, ať už firemní či soukromé, nebo se zde zúčastnit celé řady místních událostí, jako jsou business snídaně, workshopy i sportovní dny. Je to místo, kde se kloubí podnikání s komunitou a spolupráce dostává nový rozměr. Clubhaus je možné najít v řadě evropských parků developera, v České republice půjde již o druhé komunitní centrum, s prvním v CTParku Bor.

O CTParku Ostrava

CTPark Ostrava se nachází pouhých 10 km od centra Ostravy, s přímým dálničním napojením na Prahu a Brno, Polsko, Slovensko a Rakousko. Díky své pozici v regionální metropoli s rozvinutou infrastrukturou a vyspělou vzdělávací základnou poskytuje investorům nezbytnou jistotu stálé nabídky pracovních sil a budoucího rozvoje. Park nabízí celou řadu typů budov CTP pro výrobu, logistiku, výzkum a vývoj a back-office. Největší univerzitou je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava zaměřená na technické obory. Profituje ze své pozice v regionální metropoli s rozvinutou infrastrukturou a vyspělou vzdělávací základnou a poskytuje investorům nezbytnou jistotu stabilní nabídky pracovních sil a možností budoucího rozšíření.


O CTP

CTP je největším evropským vlastníkem, developerem a správcem logistických a průmyslových nemovitostí dle hrubé pronajímatelné plochy (GLA). Společnost k datu 31. března 2023 vlastnila 10,9 milionů metrů čtverečních ploch v 10 zemích. CTP certifikuje všechny nové budovy dle standardu BREEAM na úrovni Very good či lepší a od Sustainalytics získala „Low-Risk“ ESG hodnocení, což podtrhuje její závazek být udržitelným podnikatelem.

Více informací naleznete na webových stránkách CTP: www.ctp.eu

Další příspěvky