Publikováno 9.4.2018

Brose CZ otevřelo IT servisní středisko v Ostravě

Vznikne 50 pozic pro IT specialisty. Servisní středisko bude poskytovat podporu skupině Brose po celém světě

Společnost Brose CZ, která se specializuje na mechatronické systémy pro automobilový průmysl a dodává díly řadě světových automobilových značek, otevřela za účasti hejtmana MSK, prof. Ivo Vondráka a primátora města Ostravy, Tomáše Macury servisní středisko IT služeb. Středisko se nachází v prostorách Moravskoslezského inovačního centra, a nově tak z Ostravy poskytuje IT podporu globálně celé skupině Brose. Uplatnění zde nalezne až 50 IT specialistů, z čehož více než polovina bude v Ostravě. Jedná se zejména o specialisty v oblasti IT infrastruktury, softwarové inženýry a vývojáře aplikací, systémovou podporu a podporu uživatelům.

Ostravu a MSIC pro svou novou kancelář si společnost nevybrala náhodou: „Umístění přímo na kampusu VŠB-TUO je skvělou příležitostí, jak být v kontaktu se studenty a absolventy a otvírá nám možnosti různých forem spolupráce,“ říká jednatel společnosti Brose CZ Niclas Pfüller.

Brose CZ se závody v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm v Moravskoslezském a Zlínském kraji je největším výrobním závodem skupiny Brose. V posledních letech se však rovněž neustále zvyšuje počet pracovníků na tzv. centrálních funkcích: „Kromě podpory v oblasti informačních technologií Brose CZ již několik let zajišťuje také další centrální funkce jako například controlling, nákup a vývoj produktů. V roce 2017 se seznam našich služeb rozrostlo řízení veškeré přepravy mezi všemi evropskými závody Brose,“ dodává Niclas Pfüller.

 

O Brose CZ

Závod Brose CZ byl založen v roce 2004. Vyrábí se zde přední a zadní struktury sedadel do automobilů, zámkové systémy a elektromotory pro více než 30 výrobců automobilů a dodavatelů komponentů do automobilů. V tuzemsku pracuje přibližně 3 400 lidí, to je 15 % všech zaměstnanců skupiny. Se závody v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm v Moravskoslezském a Zlínském kraji je největším výrobním závodem skupiny Brose. Podle velikosti obratu a počtu zaměstnanců je Brose CZ největším dodavatelem komponentů automobilů v Moravskoslezském kraji. V roce 2017 společnost dosáhla obratu 20,7 miliard korun.

O Brose

Brose je pátým největším dodavatelem automobilového průmyslu v rodinném vlastnictví na světě. Podnik vyvíjí a vyrábí nejen mechatronické systémy do dveří a sedadel automobilů, ale i elektrické motory, pohony a elektroniku například pro řízení, brzdy, převodovky a chlazení motorů. S více než 25 000 zaměstnanci v 62 závodech ve 23 zemích vytvořilo obrat ve výši 6,3 miliard euro. Každé druhé nové vozidlo na světě je vybaveno minimálně jedním produktem Brose.

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram