Publikováno: 09.04.2018

Brose CZ otevřelo IT servisní středisko v Ostravě

Vznikne 50 pozic pro IT specialisty. Servisní středisko bude poskytovat podporu skupině Brose po celém světě

Společnost Brose CZ, která se specializuje na mechatronické systémy pro automobilový průmysl a dodává díly řadě světových automobilových značek, otevřela za účasti hejtmana MSK, prof. Ivo Vondráka a primátora města Ostravy, Tomáše Macury servisní středisko IT služeb. Středisko se nachází v prostorách Moravskoslezského inovačního centra, a nově tak z Ostravy poskytuje IT podporu globálně celé skupině Brose. Uplatnění zde nalezne až 50 IT specialistů, z čehož více než polovina bude v Ostravě. Jedná se zejména o specialisty v oblasti IT infrastruktury, softwarové inženýry a vývojáře aplikací, systémovou podporu a podporu uživatelům.

Ostravu a MSIC pro svou novou kancelář si společnost nevybrala náhodou: „Umístění přímo na kampusu VŠB-TUO je skvělou příležitostí, jak být v kontaktu se studenty a absolventy a otvírá nám možnosti různých forem spolupráce,“ říká jednatel společnosti Brose CZ Niclas Pfüller.

Brose CZ se závody v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm v Moravskoslezském a Zlínském kraji je největším výrobním závodem skupiny Brose. V posledních letech se však rovněž neustále zvyšuje počet pracovníků na tzv. centrálních funkcích: „Kromě podpory v oblasti informačních technologií Brose CZ již několik let zajišťuje také další centrální funkce jako například controlling, nákup a vývoj produktů. V roce 2017 se seznam našich služeb rozrostlo řízení veškeré přepravy mezi všemi evropskými závody Brose,“ dodává Niclas Pfüller.

 

O Brose CZ

Závod Brose CZ byl založen v roce 2004. Vyrábí se zde přední a zadní struktury sedadel do automobilů, zámkové systémy a elektromotory pro více než 30 výrobců automobilů a dodavatelů komponentů do automobilů. V tuzemsku pracuje přibližně 3 400 lidí, to je 15 % všech zaměstnanců skupiny. Se závody v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm v Moravskoslezském a Zlínském kraji je největším výrobním závodem skupiny Brose. Podle velikosti obratu a počtu zaměstnanců je Brose CZ největším dodavatelem komponentů automobilů v Moravskoslezském kraji. V roce 2017 společnost dosáhla obratu 20,7 miliard korun.

O Brose

Brose je pátým největším dodavatelem automobilového průmyslu v rodinném vlastnictví na světě. Podnik vyvíjí a vyrábí nejen mechatronické systémy do dveří a sedadel automobilů, ale i elektrické motory, pohony a elektroniku například pro řízení, brzdy, převodovky a chlazení motorů. S více než 25 000 zaměstnanci v 62 závodech ve 23 zemích vytvořilo obrat ve výši 6,3 miliard euro. Každé druhé nové vozidlo na světě je vybaveno minimálně jedním produktem Brose.

Další příspěvky