Publikováno: 28.09.2017

„Baníčku, my jsme s tebou, neopustíme tě.“

pocitOVA…

#mojeostrava  #4

Ani Katka ze Slezské Ostravy, odkud Baník pochází, Bazaly ani Baník neopustí. Dlouholetá fanynka, která má stadion kousek od svého bydliště, i když už tam Baník nehraje, vnímá pořád Bazaly a Slezskou Ostravu za jejich domov.

„Jakožto velký fanda sportu a převážně fotbalu, mám Bazaly opravdu ráda! K fotbalu a fandění mě přivedl táta, který byl velkým fanouškem. Už jako malou holku mě pravidelně brával na zápasy. Mám tuto čtvrť ráda nejen pro fotbal a stadion, ale vážou se mi k ní i vzpomínky z dětství a dospívání, vyrostla jsem tady.“

Katka vzpomíná na tu fotbalovou atmosféru – chorály, průvod, nasvícený stadion a vše kolem zápasů. Později začala chodit na fotbal sama a Baník jí přirostl k srdci natrvalo a Baníku fandí přese všechno dál! „Navštívila jsem Baník i ve Vítkovicích, kam se Baník přestěhoval, ale pro mě patří stále na Bazaly,“ dodává Katka.

„Líbí se mi, kde bydlím, kde žiju a celkově v Ostravě. Za poslední roky se město hodně zazelenalo, zkulturnilo a přibyly kilometry cyklostezek. Vzduch je čistší, než jaký býval za mého mládí. Moc se mi líbí nově vzniklé pláže tzv. náplavka, která vznikla u řeky Ostravice. V létě je tam plno lidí, kteří se baví, kempují, grilují – je tam prostě ta správná letní atmosféra! Ze Slezské to mám všude kousek – do centra i do parku. A navíc tady mám všechny svoje blízké. Ostrava mi vlastně ani nepřipadá tak velká. Na kole si dojedu všude tam, kam potřebuji a navíc mám pocit, že se tady všichni navzájem znají. Tohle všechno se mi na Ostravě líbí,“ konstatuje Katka.

Kam chodí nejraději za kulturou?„Mám ráda hudební festival Michalfest, který se pravidelně každý rok odehrává v industriálním prostředí Dolu Michal v Michálkovicích. Je to takový menší festival, na kterém se především hraje česká hudba a tu já mám ze všeho nejraději. V Ostravě se toho děje opravdu hodně, ale třeba na Colours bych nešla, připadala bych si stará J, navíc je tam na mě už moc lidí.“

„Ale všechno není jen růžové, Ostrava má i pro mě horší stránky. Někteří lidé moc fajn nejsou a vyvolávají nervozitu a strach. Někdy mi také přijde, že o menších kulturních akcích, jakým je např. Rozmarné léto, není moc slyšet a není je vidět, chtělo by to více viditelné reklamy. Také bych byla ráda, kdyby se některé budovy opravily a některá místa zrekonstruovala. Každé město má kromě pozitivních věcí i svá negativa, na kterých je třeba pracovat.“

 

DALŠÍ PŘÍBĚHY

 

pocitOVA…

…jsou příběhy lidí, kteří zde žijí od narození, ale i těch, co se do Ostravy přistěhovali. Jejich pohledy a názory na Ostravu a místa vás mohou překvapit, zaujmout nebo i rozladit. Nevidí Ostravu s růžovými brýlemi na nose, avšak našli něco, někoho  – místo(a), která mají rádi. Jsou to lidé žijící mezi námi, lidé, kteří Ostravu vnímají po svém.
Fotografie i krátká povídání připravila studentka z Ostravy. Nechali jsme je beze změn. Tak, jak to cítí ona, tak, jak si s lidmi na fotografiích povídala. Jsou to příběhy lidí, našich přátel, známých, tatínků…inspirujte se.

Každý týden ve čtvrtek si můžete přečíst nový příběh na fajnova.cz

Další příspěvky