Aktualizováno 31.3.2021

Veřejný prostor a lávka s vyhlídkou nad stadionem Bazaly

2020
Záměr
»
2021
Příprava
2022
Realizace
2023
Dokončeno

Nové podoby se v blízké době dočká lávka nad stadionem Bazaly i přilehlá veřejná prostranství. Městský obvod Slezská Ostrava připravil projekt na opravu lávky a veřejného prostranství v jejím okolí. Do zpevněných ploch bude vysazena zeleň v podobě trávy i květin, netradiční lávka bude zakončena „obrazovým“ rámem, který umožní vytváření panoramatických fotek v pozadí s městem.

Z lávky pro pěší, která má na šířku pět metrů, se stane unikátní zelený most. Implementován zde bude zelený pás, který ukrojí z šíře mostu celé dvě třetiny. Vložená zeleň bude tvořená trávou a skladbou květin a rostlin. Povrch lávky bude s největší pravděpodobností ve variantě imitace dřeva z důvodu údržby a životnosti. Komunikační plochy budou zachovávány jen v takové míře, která je nezbytně nutná z pohledu frekvence pohybu a z pohledu celkové stavební kompozice. Z jedné strany rovněž přibude krajní zábradlí z cortenového plechu. Na konci lávky vznikne obrazový rám, který bude vybízet k focení s atraktivním výhledem na Ostravu. Povrch okolního veřejného prostranství bude tvořen kombinací žulových kostek a betonové dlažby. V rámci studie je navržena také instalace atypických zastávky ve stylu fotbalových střídaček, na kterých budou tradiční modré „baníkovské“ sedačky.

V současné době je dokončenou studie, která bude přepracována do projektové dokumentace a samotná realizace se plánuje na rok 2022 nebo 2023. Přesné finanční náklady ještě nejsou známy, odhadují se na zhruba 22 mil. Kč, přičemž město Ostrava bude financovat opravu samotné lávky a městský obvod bude financovat proměnu veřejného prostranství v jejím okolí.

Zdroj : Slezská Ostrava

Vizualizace: studio Master Design

FOTOGALERIE