Přeskočit na obsah

Strategická průmyslová zóna (SPZ) Ostrava – Mošnov o rozloze 200 ha je jedním z největších rozvojových areálů v České republice, který vznikl částečně na zázemí letiště a částečně na zelené louce.

Lokalita je situována 25 km jižně od centra města s velmi dobrou dopravní dostupností. Je jedinečnou investiční příležitosti pro investory, kteří mají zájem těžit především z její strategické polohy v blízkosti mezinárodního letiště s možností napojení na rychlostní komunikace a železniční síť. Stavba kolejového napojení Letiště Leoše Janáčka Ostrava byla otevřena v prosinci 2014 do zkušebního provozu, v říjnu 2015 bylo kolejové napojení zkolaudováno a ukončen zkušební provoz stavby. Součástí stavby je zastřešený terminál, který s letištní odbavovací halou spojuje krytá chodba.

Rozloha Strategické průmyslové zóny Ostrava-Mošnov činí 200 ha.

Plocha určená k prodeji investorům činí 71 ha v SPZ a mimo SPZ je dalších 32 ha v Malé rozvojové zóně.

 

Technická infrastruktura:

Infrastruktura SPZ Ostrava-Mošnov je již zrealizována. Mimo infrastrukturu SPZ byl Moravskoslezským krajem realizován projekt kolejového napojení Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Nová trať spojuje letiště s obcí Sedlnice a dále se ve Studénce napojuje na hlavní železniční koridor mezi Ostravou a Prahou nebo Brnem. Součástí stavby je zastřešený terminál, který s letištní odbavovací halou spojuje krytá chodba. Cestující se tak z vlaku na letiště dostanou suchou nohou. Kolejového napojení mohou využívat rovněž investoři v rozvojové lokalitě.

V rámci II.etapy výstavby SPZ Ostrava-Mošnov, která je řešena samostatným projektem, je pro nově příchozí investory budována v jihovýchodní části lokality retenční nádrž na ploše 2 860 m2. součástí navazujícího projektu je rovněž vybudování autobusových zastávek u závodů společností Behr a Hyundai Mobis.

Celkem již společnosti v SPZ Ostrava-Mošnov proinvestovaly 10,4 mld. Kč. a vytvořily 2 959 pracovních míst (k 31. 12. 2016).

 

Investoři v SPZ:

Behr
(Německo, automobilový průmysl) – výroba klimatizací, chladičů
Tel.: 556 312 711
Plakor
(J.Korea, automobilový průmysl) – výroba plastových dílů
Tel.: 552 303 805
Hyundai Mobis
(J.Korea, automobilový průmysl) – výrobce modulů a autosoučástek a exkluzivní dodavatel automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech
Tel.: 558 488 442
http://www.mobis-auto.cz
Cromodora Wheels
(Itálie, automobilový průmysl) – výroba litých kol
Tel.: 556 414 811
Free Zone Ostrava
(ČR, služby svobodného celního pásma)
Tel.: 597 471 536
HB Reavis Group
(SR, developerská společnost)
Vítkovice – výzkum a vývoj – technické aplikace a.s.
(ČR, vývoj speciálních slitin a materiálů nové generace)
http://www.vitkovice.net

 

Strategická průmyslová zóna Ostrava-Mošnov má všechny předpoklady k bezproblémovému umístění zahraničních i domácích investic:

 • Pozemky vlastní statutární město Ostrava
 • Zóna se nachází v sousedství mezinárodního letiště s přístupem k pojezdové dráze  se špičkovými parametry (délka 3,5 km, nosnost PCN 50/RAXT) (www.airport-ostrava.cz)
 • Infrastruktura je připravena
 • Celní služby a Free zone přímo v místě
 • Přímé napojení na síť Českých drah, rychlostní komunikaci R48 a dálnici D1
 • Napojení na ostravskou a regionální hromadnou dopravu
 • Zóna se nachází 25 km jižně od centra Ostravy, metropole regionu s více než 1,2 milionu obyvatel
 • Dostatek kvalifikované pracovní síly v blízkém okolí

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/strategicka-prumyslova-zona-mosnov